1 KASIM’DA OYUN BOZULDU

Tarih : 01.11.2016

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 1 Kasım tarihinde yapılan seçimle ülkede yaşanan belirsizlik ortamının sona erdiğini söyledi. Şahin Tin; “Türkiye, 7 Haziran seçimleriyle karşı karşıya kaldığı çıkmazı, milletimizin demokratik müdahalesiyle 1 Kasım seçimlerinde aşmış ve AK Parti’yi yeniden tek başına iktidara taşımıştır” dedi.

sahin-tin

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Milletvekili Şahin Tin, 1 Kasım 2015 seçimlerinin Türkiye açısından bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Şahin Tin; “AK Parti 2002 seçimlerinden bu yana girdiği her seçimde halkın teveccühünü kazanarak tek başına iktidara gelmiştir. Ülkemiz tek başına iktidarların olduğu dönemlerde büyüme hızını en yüksek noktaya taşımış ve her alanda güçlenmiştir. Ancak 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimler ülkemiz üzerinde hain senaryolar üreten karanlık ellerin yönlendirmesiyle demokrasinin gölgelenmeye çalışıldığı bir seçim olmuştur. Bu seçim sonrasında ortaya çıkan tablo ülkemizi bir çıkmazın eşiğine getirmiştir. Fakat Cumhurbaşkanı’mız ve milletimizin ferasetiyle 1 Kasım seçimleri yapılmış ve Türkiye’nin önünü açan milli irade sandığa yansımıştır” dedi.

TÜRKİYE’NİN ROTASINI MİLLETİMİZ BELİRLER

Türkiye açısından böylesi kritik bir süreçte milletin teveccühüyle Milletvekili olarak Parlamentoda görev aldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Yaşanılan son bir yıllık süreçte ülkemizin karşı karşıya kaldığı 15 Temmuz ihaneti ve bölgemizdeki gelişmeler, 1 Kasım’da Ak Parti’ye tek başına iktidar yetkisi veren milletimizin ne kadar hayati ve doğru bir karar verdiğinin göstergesidir.  15 Temmuz kalkışması tek başına iktidar olan AK Parti’nin kararlı mücadelesi ile bastırılmıştır. Her adımda ülkemize rota çizmek isteyenler bu süreçte milletimizden ağır bir tokat yiyerek cevabını çok sert bir şekilde aldı. Tüm bu yaşananların yanında bu bir yıllık süreçte gerek ilimizde gerekse ülkemizde yine tarihi hizmet destanları yazmayı sürdürdük. Hainlere, bu ülkeyi ele geçirmenin, sandıkları kadar basit olmadığını ve Türkiye’nin dünyayı titretecek güce sahip olduğunu bir kez daha gösterdik” dedi. 

BAŞKANLIK İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR.

Türkiye’nin bölgesindeki jeopolitik konumu dolayısıyla zor bir dönemden geçtiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Küresel güçlerin ve maşalarının ülkemiz üzerindeki emelleri ve planları devam etmektedir. Vazgeçmeyeceklerini biliyoruz. Biz de vazgeçmeyeceğiz. Böylesi kritik bir süreçte ve bundan sonra da Türkiye bölgesinde önemli rol üstlenecektir. Türkiye’nin düşmanı çoktur ve iyi yönetilmesi gerekmektedir. Artık Türkiye’nin yeni bir yönetim modeline, Başkanlık sistemine geçmesi, ihtiyaçtan öte zorunluluk haline gelmiştir. Dünya devi olarak görülen ülkeler, genel olarak bakıldığında başkanlık modeliyle yönetilmektedir. Katılımcı parlamenter sistemi daha da güçlü kılacak en temel unsur şüphesiz başkanlık sistemidir. Türkiye, Türk tipi başkanlık modeliyle tüm tehditleri ortadan kaldıracak ve mili birliğimizi sağlayacaktır. Halkın büyük çoğunluğunun oyunu almış güçlü yönetimlerin ülkemizi daha parlak bir geleceğe taşıyacağı aşikârdır” dedi.

Bir önceki yazımız olan TAVAS’I ZİYARET ETTİLER başlıklı makalemizde başkan turhan veli akyol, hüseyin bağ rektör ve PAÜ hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber