15 Temmuz Şehitler Meydanı

Tarih : 03.08.2016

Demokrasi şehitlerine büyük vefa  Delikliçınar’ın adı 15 Temmuz Şehitler Meydanı oluyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, FETÖ/PDY’nin darbe kalkışmasına karşı Denizli’de ilk direnişin başladığı Delikliçınar Meydanı’nın adının demokrasi uğruna şehit düşen kahramanlara adanacağını belirterek, “Darbeye karşı ilk günden beri toplanıp darbeye dur dediğimiz Delikliçınar Meydanı, 15 Temmuz Şehitler Meydanı olacak” dedi.

zolan

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında şehit düşen kahramanlara büyük bir vefa örneği göstererek, Delikliçınar Meydanı’nın adının “15 Temmuz Şehitler Meydanı” olacağını açıkladı. Denizlililer, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yapılanan FETÖ/PDY’nin darbe kalkışmasına karşı, demokrasi destanı yazmaya devam ediyor. Delikliçınar Meydanı’nda 18 gündür demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla “Darbeye hayır” diyerek milli iradeye sahip çıkıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15 Temmuz’dan bu yana büyük bir kahramanlık gösteren Denizli halkına teşekkür ederek, “Siz dik durdunuz, eğilmediniz. Hiç yanımızdan ayrılmadınız, bize güç verdiniz, bize dua ettiniz. Allah’ım sizlere iki cihanda da güzellikler versin. Sizlerle gurur duyuyoruz. Düşmana, hainlere karşı dik durmaya; şehitlerimizi anmaya, milletin adamlarına sahip çıkmaya, millete hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

15 Temmuz’larda bu meydanda buluşacağız

Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti : “15 Temmuz Darbe Girişimi’nde birçok şehidimiz oldu. Ben bu konuyu 12 Ağustos’taki Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda gündeme getireceğim. Biliyorum ki tüm meclis üyelerimiz ittifakla bu kararı onaylayacaktır. Değerli Denizlililer, darbeye karşı ilk günden beri toplanıp darbeye dur dediğimiz Delikliçınar Meydanı, 15 Temmuz Şehitler Meydanı olacak. Bunu Meclisimizin gündemine getireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun, şehitlerimizin ruhu şad olsun. Artık bundan sonra her 15 Temmuz’da bu meydanda buluşacağız.”

7 Ağustos’a davet

Demokrasi ve milli iradeye sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Zolan, 7 Ağustos Pazar gününe kadar aynı coşkuyla toplanmaya devam edeceğiz ve 7’sinde final yapacağız. O gün burada adım atacak yer olmamalı. Herkesi; çoluğu çocuğu, eşi, dostu, komşusuyla bekliyoruz. O finali güzel bir şekilde yapmayı arzu ediyoruz. Ben sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sizler için ne yapsak azdır. Çok emek verdiniz. ‘Yorulduk, açız, uykumuz geldi, sabah işe gideceğiz’ demediniz. Hep bu meydanı doldurdunuz. Biz de haklarınızı helal etmeniz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Zolan, konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti tuttu.

 

 

Bir önceki yazımız olan DENİZLİ BAROSU ADALET NÖBETİNDE başlıklı makalemizde Avukat Müjdat İLHAN Denizli Barosu Başkanı ve darbe ve demokrasi açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber