Acıpayam’lı Dernekler Güç Birliği Yaptı

Tarih : 21.11.2016

Acıpayam Dernekler Birliği Pazar günü Zeytinköy Mahallesi 80. yıl Öğretmenler Evinde Acıpayam’a gönül vermiş Acıpayam ve çevre köy ve kasabaların (mahallelerin) adına kurulmuş derneklerin yöneticileri ve mahalle temsilcileri aileleriyle beraber tanışma kaynaşma ve kahvaltı etkinliğinde buluştular.

acipayam-dernekeri

Acıpayam ve çevresindeki sorunların da gündeme gelip konuşulduğu kahvaltıya 12 farklı derneğin temsilcileri katıldı. Yassıhüyüklüler dernek başkanı Ramazan Kanık Acıpayam dernekler birliği oluşumunun öneminden bahsetti. Genelde herkesin tepkisi Dalaman çayındaki çevre felaketi konusunda görüşlerini ve tepkilerini paylaştılar.

Pamukkale Üniversitesi’nden Prof. Dr. Turgut Tok birliğin önemine dikkat çekerek Acıpayam’ın bir medeniyet beşiği olduğunu bunun adına sempozyumlar ve kitaplar yazıldığını çok geniş kültürü olan Acıpayam’ın ön planda olması gerektiğini söyledi.

Acıpayamlar Derneği Başkanı Nurcan Çağırgan gönlü Acıpayam olan herkesin acıpayam için yapabileceği bir şeylerin var olduğunu derneklerin bir çatıda daha güzel faaliyet gösterebileceğine ilerleyen günlerde daha güzel program ve çalışmalara imza atmak istediklerini söyledi.

Girenizliler derneği başkanı Mehmet Öztan daha geniş daha kapsamlı daha katılımlı programların olması dileğiyle günün önemini arz eden konuşmasında ortak noktamız olan her sorunu birlikte çözmeyi amaçladıklarını yıllardır yapılmayan Acıpayam Dalaman yolunu ve Dalaman çayının içler acısı durumunu sizlerle paylaşıyorum dedi.

Sırasıyla konuşmasını yapan dernek başkanlarımız birliği dirliği İhtiyaç duyduğumuz şu günlerde böyle bir organizasyonun içinde bulunmaktan büyük onur duyarım diyen kumafşarlılar dernek başkanı Ramazan Afşar Garbi Karaağaç ovasının sahipsiz olmadığını söyledi.

Sırasıyla köy temsilcileri ve kasaba temsilcilerinin Ortak kararı ile 18 Mart Çanakkale şehitlerine anma etkinliğinde Acıpayam Güney köyünde yöremizin kültürü olan tarhana aşı ve tere yağlı mısır ekmeği yaparak hem günün önemine Şehitlerimize yâd etme noktasında karar alındı Günün konuşmacıları arasında dönemin siyasetçilerinden İlhan Özcan siyasete bıraktığını kalbinin gönlünün Acıpayam sevdası olan her türlü yapılarda programlarda yer alacağını önemle vurguladı. Yine günün önemini arz eden konuşmasında veteriner hekim Emin Okkaya, “Acıpayam Dalaman çayına kanalizasyon bağlamak vatana ihanettir” dedi.

Alaatinliler derneği Başkanı Okcan, O Ses Türkiye programında yer alan kardeşimize destek istedi.

Acıpayam ve çevre köylerin ve Gireniz’in Köy ve kasabaların ortak sorunları olan Acıpayam Dalaman yolu ve Dalaman Çayını savunduğu için Deksi tarından işinden atıldığını iddia eden Acıpayam girenizler derneği kurucu başkanı Sabit Kızılhan bir medeniyetin zehirlendiğini akarsulara kanalizasyon bağlamanın suç olduğunu söyledi. Girenizliler derneği yöneticisi Mustafa Ünal’da başta Dalaman çayının kirlilik sorunlarını 10-15 yıldır gündemde tutmaya çalıştıklarını ve siyasilere her platformda sorunları ilettikleri ancak hiçbir gelişme olmadığını söyledi. Ünal konuşmasına siyasilere yapılan ricaları yerine Acıpayam dernekleri olarak baskı uygulama gücüne erişilmesi gerektiğini ifade etti.

Yediden yetmişe katılımın olduğu dernekler birliği kahvaltısına Acıpayam Karaismailler köyünden katılan 80 yaşında bir dedemiz de katıldı ve sorunları dile getirdi. Dedemiz, “Bizi unuttular, çayımız zehir akıyor, yolumuz köstebek gibi, bizim çayımız da balık bile kalmadı bahçemizi sulayacak temiz suyumuz da kalmadı” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan PREMATÜRE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI başlıklı makalemizde Forum Çamlık AVM’de “Prematüre Gücü Fotoğraf Sergisi” açıldı. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber