Annelere,çocuk semineri

Tarih : 23.11.2016

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı, kadınların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, aile içinde doğru iletişimin sağlanmasının önemini vurgulamak amacıyla, Psikolog Şebnem Dal Üzülmez’in desteği ile 22 Kasım 2016 Salı Günü “Aile İçinde Çocuk İle İletişim” konulu bir seminer düzenledi.

abalioglu

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı kadınların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, aile içinde doğru iletişimin sağlanmasının önemini vurgulamak amacıyla, Psikolog Şebnem Dal Üzülmez’in desteği ile 22 Kasım 2016 Salı Günü “Aile İçinde Çocuk İle İletişim” konulu bir seminer düzenledi.

Sayın Üzülmez, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı binasında gerçekleştirilen seminere, aile içerisinde etkin iletişimin sağlanabilmesi için anne-babanın çocukların yaş gruplarına göre davranış şekillerinden, doğru ve yanlış tutumlarından bahsederek başladı. Aile içinde çocuklara eşit davranmanın yeterli olmadığını, önemli olanın çocukların kişilik yapılarına göre adil davranmak olduğunu söyledi. Çocuklarda özgüven, özsaygı ve öz yeterlilik kavramlarının gelişmesinin önemine dikkat çekerken, kadınların interaktif katılımları ile 0-18 yaş arasındaki dönemde çocuklara kişilik kazandırılmasından, ergenlik dönemindeki çocukların izlediği tutumlardan ve onlara bu özel dönemde nasıl yaklaşımda bulunulmasından bahsetti. Ayrıca Sayın Üzülmez; ebeveynlerin çocuklar arasında cinsiyet ayrımı yapmaması ve ortaya çıkan kardeşler arası tartışmalarda müdahil olmaması gerektiğini vurguladı. Çocuklara tutarlı davranılmasını, sözlü iletişim için gözle iletişim kurmanın gerekliliğini hatırlattı. Tüm Denizlili kadınlara açık olan seminerde, kadınlar merak ettikleri konularda ve yaşadıkları örnek olaylarla ilgili sorular sordular. Soru cevap bölümünün ardından davetliler bu tür seminerlerin kendileri için çok faydalı olduğunu ilettiler. Başka konularda da seminerlerin düzenlenmesi için vakıftan talepte bulundular.

 

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı ulusal kalkınmaya, yöresel gelişime ve kültürel zenginliklerin yaşatılmasına katkıda bulunmak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana eğitim ve kültür alanında çeşitli projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Alperenler'den Zolan'a ziyaret başlıklı makalemizde Denizli Alperen Ocakları İl Başkanı Muhammet İlyas Zeren ve yönetim kurulu üyeleri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber