BAŞKAN ÖZBAŞ “DARBEYE KARŞI TEK YUMRUK OLDUK”

Tarih : 21.07.2016

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 15 Temmuz gecesi düzenlenen hain darbe girişimi sonrası vatanın ve milletinin yanında yer alan, ilçede herhangi bir kanunsuz hareketin olmasına mahal vermeyen İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya’yı, İlçe Garnizon Komutanı J. Ütğmn. Uğur Özcan ve İlçe Emniyet Amiri Alper Akbaba’yı ziyaret ederek darbeye ve darbecilere karşı sergiledikleri onurlu duruş sebebiyle teşekkür etti.

s.köy

Olayların başladığı dakikadan itibaren halkıyla bir hareket eden ve Efe Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetlerinde vatandaşları yalnız bırakmayan İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya’ya teşekkür eden Başkan Özbaş “Bizi biz yapan en büyük özelliğimiz ortak değerlerimiz etrafında bir olmamız ve bu uğurda ölümü dahi göze almamızdır. Ne yazık ki 15 Temmuz gecesi devletimizin ve milletimizin geleceğine pranga vurmak isteyen bir grup hain; vatan sevdalısı askerlerimiz, polislerimiz ve vatandaşlarımız tarafından bertaraf edilen bir girişimde bulundular. O anda kaymakamımız ile yaptığımız görüşmede kendisi Hükümet Konağı’na geçtiğini, görevinin başında ve devletinin yanında olduklarını belirttiler. Darbeye karşı bu dik duruş, hem vatandaşlarımıza hem de güvenlik güçlerimize büyük bir güven ve umut aşıladı. Bu sebeple kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu cennet vatanımızın üzerinde dalgalanan bayrağımızın inmemesi, okunan ezanlarımızın susmaması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Garnizon Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde ise hem Mehmetçiğimizin hem de polislerimizin bu ülkenin göz bebeği olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Bu hainliğin ilk başladığı andan itibaren “Ben bu kalkışmaya karşıyım. Verilen emirler bizim için geçersizdir.” diyerek tüm Sarayköylülerin gönlünü fetheden İlçe Garnizon Komutanımız J. Ütğm. Uğur Özcan’a ve tüm asker kardeşlerimize;  ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de cunta heveslilerine karşı dik duran ve “Bu uğurda canımızı vermeye hazırız” diyen İlçe Emniyet Amirimiz Alper Akbaba ve tüm polis kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız ile birlikte Sarayköy’deki her kurum ve kuruluş ortak bir tavır sergilemiş, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek olayların farklı noktaya ulaşmasına engel olmuştur. Bu birliktelik, devletimize kast etmek isteyen hainlerin direncini kırmış ve çok kısa sürede ülkemiz bu hain saldırıdan kurtulmayı başarmıştır. Hem askerlerimizden hem polislerimizden hem de sivil vatandaşlarımız arasından birçok şehit verdik. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet kılsın. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” Dedi.

 

Bir daha böyle olayların yaşanmaması için gereken her türlü önlemin alındığını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Türkiye’de sadece ve sadece bir tane egemen güç vardır, o da millettir. Aziz milletimiz kendi hür iradesi ile seçtiği yöneticiler ile egemen olmayı tercih etmiş ve bu girişimleri sonuçsuz bırakmıştır. Devletimiz de buna benzer olayların bir daha yaşanmaması için gereken tüm önlemlerini almakta, halkımızda bu kararları desteklemektedir. İnşallah hem devletimizin bu gayreti hem de vatandaşlarımızın bu inancı ile ülkemiz terör ve paralel yapılanmalardan kurtulacak; huzurun, güvenin ve istikrarın merkezi olmaya devam edecektir.” Dedi

 

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretleri sırasında Başkan Özbaş’a Ak Parti Sarayköy İlçe Başkanı Mevlüt Arık, Ziraat Odası Başkanı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Halil Aktım, Büyükşehir Meclis Üyesi Mustafa Horzum, Belediye Meclis Üyeleri Hakan Gültekin, Ersin Uz, Engin Gültekin ve Mustafa Güdücü de eşlik ettiler.

Bir önceki yazımız olan Başkan Özer, “Denizli 15 Temmuz’da, 15 Mayıs 1919’daki mücadeleyi göstermiştir” başlıklı makalemizde 15 Temmuz gecesi yaptığı mücadelenin, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer ve tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin 15 Mayıs 1919’da başlattığı mücadeleye benzediğini belirterek hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber