Subaşıoğlu, Avrupa Konseyi’ne Gidiyor

Tarih : 13.10.2016

Subaşıoğlu’nun 4. kez gideceği Strasbourg’da gündem yoğun…

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 18-21 Ekim tarihlerinde Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenecek olan 31. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne gidiyor. Subaşıoğlu’nun 4. kez katılacağı ve bu yıl ‘Yerel Yönetimlerde Şeffaflık ve Etik’ konusunun belirlendiği kongrede gündem oldukça yoğun geçecek.

subasioglu

  1. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, 18 Ekim tarihinde başlıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenecek olan kongreye katılmak üzere yola çıkmaya hazırlanıyor. Subaşıoğlu’nun 4. kez katılacağı kongrenin bu yıl ki teması ‘Yerel Yönetimlerde Şeffaflık ve Etik’ olarak belirlendi.

Başkan Subaşıoğlu’nun 18-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek kongrede gündemi oldukça yoğun geçecek. Başkan Subaşıoğlu, Türk heyetiyle birlikte Strasbourg kentine iner inmez ilk olarak Türk Ulusal Delegasyonuyla bir araya gelecek. Gündeme dair istişarelerde bulunulacak.

GÜNDEM OLDUKÇA YOĞUN GEÇECEK, SUBAŞIOĞLU TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

  1. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin her yıl olduğu gibi bu senede önemli gündem maddeleri bulunuyor. Buna göre Kıbrıs’taki yerel demokrasi tartışması ve uygulamasına ilişkin görüşmeleri, kadınların siyasete etkin bir şekilde katılmaları ve yerel düzeyde siyasi temsiliyetleri gibi birçok konu ele alınacak. Yine kadınların siyasette etkin olmaları noktasında yasal düzenlemeler, kadın kotalarının artırılması, kadınların karar mekanizmasında etkinliklerinin artırılması üzerine görüşmeler yapılacak. Ülkelerin bu konularda reform önerileri ve seçim sistemlerinin geliştirilmesi konuşulacak. Tüm bu görüşmelerde Türkiye’yi Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu temsil edecek.

“ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK İÇİN ORADA OLACAĞIM”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 31. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde hem Merkezefendi’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti. Başkan Subaşıoğlu, “4. Kez katılacak olduğum 31. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil edeceğim. Önemli gündem maddelerinin olduğu bu kongrede yer alacağım. Bu anlamda her yıl olduğu gibi heyecanlı ve gururluyum. Ülkemiz, Denizlimiz ve Merkezefendimiz adına hayırlı olsun” dedi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Özbaş Karateci Oldu başlıklı makalemizde Behçet Andaç Peker Karate Şampiyonasında altın madalyaları toplayan Sarayköylü Milli Karateciler Kerem ve Muhammet Kaya kardeşler ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı ziyaret ettiler. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber