BAŞKANLAR ANKARA’DA BULUŞTU

Tarih : 07.08.2016

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’nin, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmran Eraslan ve Denizli’deki diğer Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları’nın da bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanındaki 365 oda ve borsanın başkanı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen İstişare Toplantılarına katıldı.

Basın Bülteni_DENİZLİLİ BAŞKANLAR DEVLETİN ZİRVESİYLE BULUŞTU.

İlk olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci’nin katılımıyla TOBB’da geçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Hisarcıklıoğlu, “Hepinizin bildiği gibi TOBB, ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine ilk karşı çıkan sivil toplum örgütü olmuştur. Ülkemizin tüccar, sanayici ve üreticileri olarak, daha güçlü bir ekonomi için, hiçbir kesintiye uğramadan yola devam etmek azmindeyiz. Şimdi hükümetimizin, ekonomiye odaklanıp, büyüme ve reform alanında yeni bir sıçrama başlatacağına inanıyoruz. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız” dedi. Ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlanan oda ve borsa başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz akşamı atlatılan hain darbe girişimi sonrasında gerçekleştirilen operasyona değinen Erdoğan, oda ve borsa başkanlarından, FETÖ’ye karşı başlatılan bu savaşta, içlerindeki hainleri ayıklayarak kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı ile gerçekleştirilen toplantının ardından Çankaya Köşkü’ne geçen heyet burada Başbakan Binali Yıldırım ile biraraya geldi. FETÖ’ye karşı girişilen mücadeleyi anlatan Başbakan Yıldırım, “15 Temmuz’da hainler tarafından organize edilen darbe girişimi, halkımızın kahramanlığı ve sağduyusu sayesinde engellenmiştir. Aynı sağduyuyu sizden şimdi de bekliyoruz. İş dünyası için gerçekleştirmeyi düşündüğümüz reformlara hız kesmeden devam ediyoruz. Ancak bu reformların sağlıklı bir şekilde yürütmesi için sizin de elinizden geleni yapmanız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Çankaya Köşkü’nün ardından Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ile biraraya gelen Denizli heyeti, Denizli ekonomisi ve iş hayatı hakkında karşılıklı müzakerelerde bulundu. Toplantılar serisi hakkında yorum yapan Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Hemen hemen tüm liderlerimizin verdiği mesaj aynı. 15 Temmuz’da yaşadığımız gibi anti-demokratik bir terör eylemini tekrar yaşamamak için Devletin ve sivil toplumun her kademesine sızmış olan FETÖ üyeleri ve sempatizanlarının ayıklanması gerekiyor. TOBB, Türkiye’nin en büyük ve temsil kabiliyeti en geniş sivil toplum örgütü olduğu için bugün liderlerimizle peşpeşe toplantılar gerçekleştirdik. Ayrıca gerek Başbakanımız gerekse Ekonomi Bakanımız iş dünyasını çok yakından ilgilendiren önemli gelişmelerden bahsederek bize müjdeli haberler verdiler. Devletimizin de desteğiyle bu günlerden daha güçlü bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan KURŞUNOĞLU ÖLÜMDEN DÖNDÜ başlıklı makalemizde Rayif Kurşunoğlu, TÜRK KAMU SEN İL TEMSİLCİSİ ve türk sağlık sen ekibi kaza yaptı hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber