BEŞİKTAŞ’LI MEHMET YAŞAMA YÜREYECEK

Tarih : 19.08.2016

MERKEZEFENDİ BEŞİKTAŞLI MEHMET’İ YAŞAMA YÜRÜTECEK

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ‘Spinal Muskuleratrofi’ (sinir-kas hastalığı) nedeniyle yatağa bağımlı bir şekilde yaşamını sürdüren 8 yaşındaki Hasan Mehmet Kayhan’a tam donanımlı pediatrik tekerlekli sandalye hediye etti.

BAŞKAN

Henüz 8 yaşında Hasan Mehmet Kayhan. Sinir-kas hastalığı olarak bilinen ‘Spinal Muskuleratrofi’ hastası. Annesi Gülhan Kayhan ile birlikte Sevindik Mahallesi’nde oturuyor. Babası Halil Kayhan geçen sene kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hasan Mehmet’in hastalığını henüz 6 aylıkken babası Halil ile annesi Gülhan Kayhan farkına vardı. Mehmet tedaviler, ilaçlar ve kontroller derken 8 yaşına kadar geldi. Hasan Mehmet, futbolu da o kadar çok seviyor ki hayata umut ve sevgi dolu gözlerle bakıyor yatağının başucunda tuttuğu siyah beyaz Beşiktaş formasıyla… Solunum yetmezliği de olan Hasan Mehmet, yaşamını şimdiler de odasında asılı Türk bayrağının altında yatağa bağlı olarak sürdürüyor. Zor durumda olan aileye Merkezefendi Belediyesi’nin yardım eli uzandı.

BAŞKAN 2222

TAM DONANIMLI PEDİATRİK SANDALYE

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Kayhan ailesinin evine ziyarette bulundu. Başkan Subaşıoğlu’nun bu ziyareti küçük Hasan Mehmet’i ve annesi Gülhan Kayhan’ı çok mutlu etti. Subaşıoğlu, ‘Spinal Muskuleratrofi’ (sinir-kas hastalığı) nedeniyle yatağa bağımlı ve cihazlarla yaşamını sürdüren Hasan Mehmet’e pediatrik tekerlekli sandalye hediye etti. Pediatrik sandalye de her şey Hasan Mehmet’in istediği gibi tasarlandı.  Sandalyesinde alüminyum gövde, yatabilen yüksek sırt kısım, sökülebilir kolçaklar, yükseklik ayarlı ayak kısımları, dolgu ön tekerler, şişme arka tekerler ve emniyet kemeri bulunuyor.  Bu sandalye ile artık Hasan Mehmet, evinin içerisinde rahatça dolaşabileceği gibi istediği zaman dışarıya da çıkabilecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Hasan Mehmet kardeşimiz yatağa bağımlı olarak yaşıyor. Bizde kardeşimizi şimdi yaşama yürüteceğiz. Kendisine tam da ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi hediye ettik. İnşallah kardeşimiz en kısa zamanda sağlıklı bir yaşama kavuşur” dedi.

Bir önceki yazımız olan PAMUKKALE YAZ KURSLARI DEVAM başlıklı makalemizde gençlerin kişisel gelişimlerine ve sosyal becerilerini artırmaya katkı sunduklarını söyledi., Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve yaz kurslarıyla çocukların hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber