Büyükşehir Belediyesi 140 yaşında!

Tarih : 31.10.2016

 Denizli’de 1876 yılında hizmete başlayan belediye teşkilatının 140’ıncı kuruluş yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tam 140 yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi, tüzel kişiliğine kavuştu. Millete hizmet etme yolunda ilk adımını attı. 140 yıl önce başlayan o yürüyüş her geçen yıl güçlenerek ve hızlanarak bu günlere geldi” dedi.

 zolan-m

Denizli’de 1876 yılından bu yana hizmet veren belediye teşkilatının 140’ıncı yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. Program, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve önceki dönem belediye başkanlarının, ebediyete intikal etmiş belediye başkanlarına yaptıkları mezar ziyaretiyle başladı. Buradaki ziyaretin ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Törene; Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Melike Basmacı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, önceki dönem belediye başkanları Ali Dartanel, Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım, Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyareti sırasında belediye başkanlığı yapan Naili Küçükağa’nın torunu Ayşe Ultay Sürücü Öner ile şimdiki ve önceki dönem belediye meclis üyeleri katıldı. Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

zolan-222

“Denizlimiz bizim gözbebeğimiz”

Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tam 140 yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi, tüzel kişiliğine kavuştu. Millete hizmet etme yolunda ilk adımını attı. 140 yıl önce başlayan o yürüyüş her geçen yıl güçlenerek ve hızlanarak bu günlere geldi. İlk günden bugüne kadar katkı sağlayan vefat etmiş tüm belediye başkanlarıma Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum. O günden bugüne kadar belediye çalışanlarımızdan meclis üyelerimize kadar her kim bu şehir için dertlenmişse Allahım hepsinden razı olsun. Denizlimiz bizim gözbebeğimiz. Belediyemiz çok şükür Denizlimizin hak etmiş olduğu o güzel hizmetleri koşarak yerine getiriyor” dedi.

“Büyük köyden büyükşehre…”

140 yılın sonunda Denizli’nin çok güzel bir yere gelerek, büyükşehir unvanına kavuştuğunu dile getiren Başkan Zolan, “Atatürkümüzün Denizli ziyaretinde söylediği o büyük köyden büyük şehre kavuştuk. Bu noktaya 140 yıldan beri yapılan çalışmalarla, taş taş üstüne koyularak gelindi” diye konuştu. Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: “İnşallah bundan sonra da büyükşehir belediyemiz var oldukça milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah birlik ve beraberlik içinde farklılıkları zenginlik görerek herkesten güç alan bir noktada bir araya geleceğiz. Ortak paydamız Denizli diyerek, şehrimizde güzellikler yapmaya devam edeceğiz.”

zolan-3

“Hizmet destanları sürecek”

Büyükşehir ile beraber belediyenin tüm Denizli sınırlarında hizmet eder hale geldiğini kaydeden Başkan Zolan, “Nerede bir ihtiyaç ve talep var oraya koşuyoruz. Çalışan arkadaşlarımızla, ilçe belediyelerimizle ve vatandaşlarımızla kucaklaşarak; almış olduğumuz bayrağı daha yukarıya taşımak için gayret gösteriyoruz. Katkı sağlayan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Gelecek nesiller nice 140 yılları kutlayarak hizmet destanlarını sürdürecek” ifadelerini kullandı.

Protokol 42 yıl önceki Denizli’ye tanık etti

Başkan Zolan ve protokol üyeleri daha sonra Turan Bahadır Sergi Salonuna geçerek, önceki dönem belediye başkanlarından Hasan Gönüllü’nün, Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle hazırladığı, “Hasan Gönüllü Fotoğraflarla 42 Yıl Öncesi Denizli” sergisini gezdi.

 Başkanlara anlamlı hediye

Etkinlik daha sonra Çamlık’ta verilen yemekle devam etti. Burada Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile yaşayan 6 önceki dönem belediye başkanının geçtiğimiz yıl Bağbaşı Yaylasında birlikte çekildiği fotoğraflar, önceki dönem belediye başkanlarına hediye edildi. Törende konuşan Ali Dartanel, “Nazik jestiniz için çok teşekkür ederim. Çok şükür belediyemiz nereden nerelere geldi” dedi. Hasan Gönüllü ise, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. 140’ıncı yılımızı ve Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Sizleri 42 yıl önceki Denizli’yi anlatan fotoğraf sergimize davet ediyorum” diye konuştu. Ziya Tıkıroğlu ise “Bir dönem belediye başkanlığı yaptım. 5 yılda bir şeyler yapabildimse Denizlililer bunu takdir edeceklerdir. Sayın Başkana ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Son olarak söz alan Ali Marım ise şunları söyledi: “140 yıldan bugüne Denizli’ye hizmet eden belediye başkanlarımızdan belediye işçilerimize kadar herkes taş taş üstüne koyarak şehrimizi bugünlere getirdiler. Başkanımızın nazik davetiyle buradayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerinde başarılar diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Denizli OSB'de İki Bakan başlıklı makalemizde AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Bilim ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber