Büyükşehir genç yetenekleri keşfediyor

Tarih : 19.08.2016

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor kurslarından zeka ve strateji oyunu satranca ilgi her geçen gün artıyor. Genç yetenekleri keşfedip bugüne kadar bünyesine 400 lisanslı satranç sporcusu katan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yaz dönemi 5 yaş ve üzeri 480 kursiyere satranç eğitimi veriyor.
bel

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl yaz ve kış olmak üzere iki dönem halinde düzenlediği ücretsiz spor kursları yoğun bir şekilde sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen ücretsiz spor kurslarından zeka ve strateji oyunu satranç eğitimi alan 5 yaş ve üzeri kursiyerler yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra planlı hareket etmenin önemi, doğru ve çabuk düşünme kabiliyetleri de kazanıyor. Genç yetenekleri keşfedip bugüne kadar bünyesine 400 lisanslı satranç sporcusu katan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yaz dönemi 5 yaş ve üzeri 480 kursiyere satranç eğitimi veriyor. Toplam 96 saat eğitim verilen satranç kurslarına katılan tüm kursiyerlerine tişört hediye eden Denizli Büyükşehir Belediyesi ayrıca satranç takımı, satranç saati ve diğer eğitim materyallerini de ücretsiz olarak veriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi sadece salon satrancı değil bahçe satrancı ile de çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlıyor.

Zeka gelişimi için önemli bir spor dalı

bel 22

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, herkesin spor yapabilmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayarak, ücretsiz spor kurslarından olan zeka ve strateji oyunu satranca olan yoğun ilginin kendisini de mutlu ettiğini söyledi. Satranç sporunun özellikle çocukların zeka gelişimi için önemli olduğuna işaret eden Başkan Zolan, “Bu yaz dönemi ücretsiz satranç kursumuza 480 kişi müracaat etti. Bunun yanında şu anda Denizli Büyükşehir Belediyespor Satranç Kulübü bünyemizde lisanslı olarak 400 sporcumuz var. Bu sporcularımız ilimiz içerisinde düzenlenen turnuvalara katılarak birçok başarı elde ediyor. Bu sporcularımızın ileride daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Bir önceki yazımız olan HAYRİ DEV TEKDEN'DE başlıklı makalemizde ayağa kalkar kalkmaz üç telli bağlaması ile Tekden Hastanesi yönetimi ve hekimlerine mini bir konser verdi., Cemal Işık ve hayri dev hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber