Çameli’ye 18 milyon liralık dev alt yapı

Tarih : 14.08.2016

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli ilçesini modern alt yapı sistemiyle buluşturacak projenin temel atma törenini gerçekleştirdi. Çameli’ye toplamda 18 milyon liralık bir alt yapı yatırımı gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Zolan, “Sonrasında Çameli Belediyemiz ile birlikte bu bölgelerin üst yapılarını yapacağız” dedi.

zolan 1

Denizli’nin tüm ilçelerinde alt yapı çalışmalarına imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Çameli ilçesini modern alt yapı sistemiyle buluşturacak bir projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda Çameli Yeni Mahalle’de gerçekleştirilen temel atma törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak, ilçe belediye başkanları, Meclisi üyeleri, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli’de modern anlamda bir arıtma ve kanalizasyon tesisinin ilk kez yapılacağını belirterek, “Çameli merkezinin dışında; Kalınkoz, Yaylapınar ve Belevi mahallelerimizde de çalışma gerçekleştirilecek. Alt yapımız bittikten sonra Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte üst yapımızı da tamamlayacağız” dedi.

zolan 22222

Proje 1 yılda tamamlanacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Çameli’nin alt yapısı olmadığını ifade ederek, “Çameli merkez başta olmak üzere Kalınkoz, Yaylapınar ve Belevidede kanalizasyon ve içme suyu hatları yapılacak” dedi. Çameli’de 13 milyon liralık büyük bir yatırımla 68 kilometre kanalizasyon hattı döşeneceğini belirten Başkan Zolan, “Ayrıca 64 kilometre de içme suyu hattı döşeyerek ev bağlantılarını yapacağız. Projemizi inşallah 1 yıl da gerçekleştireceğiz. Bundan 8 ay önce atık su arıtma tesisinin temelini atmıştık. İnşallah iki projemiz birlikte tamamlanacak ve Çameli çok güzel hale gelecek” diye konuştu.

“Burası gerçekten Çameli mi?’ dedirteceğiz”

Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: “Bununla birlikte kendi imkanlarımızla Güzelyurt, Ayvacık, Emeciktepe ve Çiğdemli’de 30 kilometre ishale ve 20 kilometre enerji hattı döşeyeceğiz. Bu yatırımın toplam maliyeti de 5 milyon lira. Toplamda 18 milyon liralık bir alt yapı yatırımı gerçekleştireceğiz. Sonrasında Çameli Belediyemiz ile birlikte bu bölgelerin üst yapılarını yapacağız. 2017’nin sonuna gelindiğinde ‘Burası gerçekten Çameli mi?’ dedirteceğiz.”

Garaj ve Hayri Dev Kültür Merkezi yapılacak

Çameli itfaiye binasının da tamamlandığını ifade eden Başkan Zolan, “Bu bölgede ayrıca iki büyük yatırımımız var. Garajımız ve Hayri Dev Kültür Merkezimiz olacak. Bunları da inşallah 1 yıl içinde tamamlayacağız. Kalınkoz ve Kirazlıyayla Mahallemizde de itfaiye binası yapacağız. Allah’ım kazasız belasız yapmayı nasip etsin” dedi. Paşaderesi’nin Çameli’nin ortasından geçtiğini ifade eden Başkan Zolan, “DSİ ile yapılan çalışmalar sonucunda Paşaderesi’nin ıslahı da çalışılacak. Oradaki görüntüyü daha iyi hale getireceğiz. Hizmet destanlarını yazmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmanın ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler dualarla alt yapı projesinin temelini attı.

Bir önceki yazımız olan Büyükşehir Meclisi Çameli’de toplandı başlıklı makalemizde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında Çameli’de toplandı. ve denizli büyükşehir belediye meclisi hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber