“Cumhuriyet Fazilettir”

Tarih : 29.10.2016

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Cumhuriyet fazilettir.” , derken bu hükümet şeklinin en iyi devlet yönetimi olduğunu belirtmek istemişti. Gerçekten Cumhuriyet yönetiminde devlet işleri doğrudan doğruya milletin elindedir. Millet bu egemenlik hakkını kendisinin seçtiği temsilciler yani milletvekilleri yoluyla kullanır.

mahmut-catlik11111111111111111111
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde kazanmış oldukları Kurtuluş Savaşı sonrası hiç vakit kaybetmeden ilan ettikleri Cumhuriyet sayesinde şuanda yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri atılarak bağnazlıktan uzak bilimin ve aklın ışığında yönetilen bir ülkeye sahip olduk. Düşünsenize Cumhuriyetin olmadığı ya da Cumhuriyetin getirdiği kazanımların olmadığı bir Türkiye kabus gibi… Kadınların hiç bir haklarının olmadığı, eğitimi çağdaşlıktan uzak, aynı Ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi gücün tek bir ailenin ya da ne olduğu belirsiz bir güçte olduğunu, düşüncesi bile kötü.
Ancak;
Türk Milleti dünya tarihine her daim yön vermiş, tarih boyunca hürriyetinden asla taviz vermeden yaşamış ve bu şuurla hareket eden aziz milletimiz Çin’e karşı Kürşad olabilmiş, Bizans’a diz çöktürmüş, ya sen beni alırsın yahut ben seni diyerek İstanbul’u aziz kılmıştır.
Birinci Dünya Savaşı sonrasında da emperyalist güçler hasta adam olarak gördüğü Türk Milletini tarih sahnesinden silme gayretiyle, Türklüğe bir kez daha saldırmış, ancak tek dişi kalmış bu canavar büyük Türk milleti karşısında yine hezimete uğramıştır. İstiklal harbiyle kazanılan bu zafer Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır.
Cumhuriyet, Türk Milletinin zalime boyun eğmeyeceğinin en büyük işaretidir.
Türk milletinin birliğine, devlet bağımsızlığına göz dikenler, kahramanlıkla dolu Türk tarihini iyi okumalıdırlar. Türk tarihinin her sayfasında göreceklerdir ki, aziz milletimiz, canına kastedenleri gazabıyla kahretmiştir. Bugün Türk milletine düşmanlık edenlerin sonu da dün Çanakkale’deki, Sakarya’daki, Dumlupınar’daki düşmanların sonu gibi olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
PAMUKKALE BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ
MAHMUT CATLIK

Bir önceki yazımız olan 29 Ekim ulusal onurdur başlıklı makalemizde 29 Ekim ulusal onurdur. 29 Ekim sonu olmayan bir başlangıçtır. Avukat Müjdat İLHAN Denizli Baro Başkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber