Delikliçınar tek ses: “Darbeye hayır!”

Tarih : 26.07.2016

Demokrasi destanı 11’inci gününde… Denizlililer TSK içerisinde yapılanan FETÖ yanlılarının, 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe kalkışmasına karşı Delikliçınar Meydanı’nındaki demokrasi nöbetine devam ediyor. Denizlililer, ellerinde Türk bayraklarıyla darbeye karşı tek ses tek yürek olmayı sürdürüyor.

haber

Denizli’de on binlerce vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yapılanan FETÖ/PDY teröristlerinin giriştiği darbe kalkışmasına karşı, demokrasi destanı yazmaya devam ediyor. Ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan Denizlililer birlik ve beraberlik içinde “Darbeye hayır” diyerek Delikliçınar Meydanı’nı boş bırakmıyor. 11’inci gününe giren demokrasi destanına önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli eski belediye başkanları Hasan Gönüllü ve Ali Aygören ile vatandaşlar katıldı.

Dr. Ramazanoğlu: “Demokrasi nöbetimizin 4 şiarı var”

Darbeye karşı demokrasi nöbetini tutmaya devam ettiklerini kaydeden önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, “Demokrasi nöbetimizin 4 şiarı var. Bunun için buradayız. Hep beraber tüm dünyaya sesleniyoruz. ‘Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan. Biz her şeyle biriz, beraberiz. Biz hep birlikte Türkiye’yiz.’ Hain çatı örgütü, eli kanlı hainler akıllarına koydukları stratejileriyle milletin iradesine müdahale etmeye kalktılar. Milli irade kutsaldır. Ona elini uzatanlar karşısında bu milletin evlatlarını bulur. 11 gündür darbeye karşı, milli irademizin üzerine indirilmek istenen o yumruğa karşı omuz omuzayız. Bu ülke, bu millet hedefi yolunda yürümeye devam edecek. Daha büyük bir ekonomi daha ileri bir refah seviyesi daha ileri bir demokrasi için. Evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras Güçlü bir Türkiye’dir” dedi.

zolan

Gönüllü: “12 Eylül darbesiyle görevden alındım”

Denizli halkını demokrasiyi müdafaa ederken görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden eski Denizli Belediye Başkanı Hasan Gönüllü, “Ben 12 Eylül darbesiyle görevden alındığım için; ihtilalin nasıl acı bir şey olduğunu, memleketi ne kadar geriye götürdüğünü yaşamış bilen bir insanım. Bu nedenle bu darbenin önlenmiş olmasının anlamı benim için çok farklı. Bütün milletinizin demokrasiye sahip çıkması gerçekten övünülecek bir durum. Biz de diğer modern ülkeler gibi hükümetler darbelerle değil seçimlerle gitsin istiyoruz. O bakımdan Türkiye’nin yaşamış olduğu darbe girişiminin önlenmesinin anlamı çok büyüktür” diye konuştu.

 Aygören: “Bu hainlerin Türk ve Müslüman olduğuna inanmıyorum”

“İnsanlarımız, demokrasiden vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya gösterdi” diyen eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören ise şunları söyledi: “Demokrasi nöbetinde yılmadan, usanmadan, bıkmadan bekleyen bütün milletimizi en derin sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Demokrat olmak kolay bir şey değil. Demokrasi mücadelesi yapmak da kolay bir şey değil. Milletin parasıyla alınan topla tüfekle millete saldıran bu hainlerin asla Türk ve Müslüman olduğuna inanmıyorum. Bunlar sahte Müslümanlar, bunların insan olması mümkün değil. Demokrasinin kıymetini iyi bilelim. Her zaman birliğimizi, beraberliğimizi koruyalım.”

Bir önceki yazımız olan ALÇAKTAN UÇTULAR ALÇAKÇA KIYDILAR başlıklı makalemizde AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Buldan ve Güney hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber