DENİZLİ İHRACAT REKORU KIRDI

Tarih : 02.09.2016

DENİZLİ, SON 21 AYIN EN YÜKSEK İHRACAT RAKAMINI GÖRDÜ

 Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ağustos ayı ihracat verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye ihracatı, aylık bazda Ağustos 2016’da, Ağustos 2015’e göre yüzde 6,9 artışla 11 Milyar 157 Milyon Dolar olarak gerçekleşti. Yıllık rakamlara bakıldığında ise Türkiye’nin ilk 8 aylık ihracatının geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 3,1 azalışla 92 Milyar 652 Milyon Dolar olduğu görüldü.

KECECİ

Denizli Yine Türkiye İhracatına Olumlu Katkı Yaptı

Ocak – Ağustos 2016 döneminde Türkiye ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre gerilerken, Denizli ihracatının %7,23’lük artış yakalaması yüzleri güldürdü.       Özellikle  ihracat yapıldı. Aynı dönemde Denizli ihracatı, yüzde 7,23 artış göstererek Türkiye’deki artış oranının da üstüne çıktı. Böylece Denizli, Türkiye ihracatının amiral gemilerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

TİM’in verilerine göre Ağustos ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “1 Ocak – 31 Ağustos dönemi baz alındığında geçen yıla göre Türkiye’nin toplam ihracatında yüzde 3,1’lik düşüş gözlemlenirken, aynı dönemde Denizli ihracatında yüzde 7,23 artış sağlanması Denizli’nin ihracat gücünü bir kez daha ortaya koydu. Bu yılın Ağustos ayında 267 Milyon 98 Bin Dolar ihracat gerçekleştiren Denizli, sadece 2016’nın değil, son 21 ayın en yüksek aylık ihracat rakamını yakalamış oldu. Kapasite kullanım oranları, enerji sarfiyatları gibi verileri değerlendirdiğimizde bu artışın geleceğini bekliyorduk ancak bu kadar iyi bir rakam beklemiyorduk.” diye konuştu.

Keçeci: “Yeni Yatırım Dalgasıyla İhracatta İlk 5’i Zorlarız”

Hedefin 300 Milyon Dolar’ı aşmak olduğunu belirten Keçeci, “Hedefimiz 300 Milyon Dolarlık eşiği kalıcı olarak aşmak olmalı. Ancak her zaman söylediğim şeyi bir kez daha söylemekte fayda görüyorum: Denizlili sanayiciler kapasitelerini %85’in üzerinde yani tamamına yakınını kullanmaktadırlar. Fabrikalarımızın suyunu sıksanız mevcut kapasiteyle yapabileceğimiz aylık 300 Milyon Dolarlık ihracattır. Denizli’deki yatırımın önünün açılması gerekiyor. Bu nedenle biz Denizli Sanayi Odası şu anda hemen hemen tüm mesaimizi yeni üretim alanları yaratmak için harcıyoruz. Eğer bu çabalarımız boşa gitmez de yeni bir yatırım dalgası yaratabilirsek Denizli’nin ihracatta ilk 5’i zorlayacağını düşünüyorum. Bunun istihdam ve genel anlamda ekonomiye yansımalarının çok olumlu olacağını düşünüyorum.” dedi.

 

 

Bir önceki yazımız olan ÖRNEK HAYIRSEVER HALİL PEKDEMİR başlıklı makalemizde eşi Gülseren Pekdemir ve çocukları Can ve Ercan Pekdemir katıldı, Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir ve İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAHMUT OĞUZ hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber