DENİZLİ YURTLARINDA NELER OLUYOR ?

Tarih : 20.04.2016

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI H.TEOMAN SANCAR ,DENİZLİ YETİŞTİRME YURTLARINDA ENGELLİ ÇOCUKLARA EZİYET EDİLDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ VE BU KONUYLA İLGİLİ YAPTIĞI BASIN TOPLANTISI GÖRÜNTÜLÜ BİR VİDEO PAYLAŞTI. BU KONUDA YETKİLİLERE VE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI’NA NELER OLUYOR DİYE SORDU ?

SANCAR

Değerli Basın Mensupları,

Milletimizi derinden üzen yüreğinden yaralayan Karaman’daki çocuklarımızın yaşadığı ahlak dışı tecavüz olayının ardından iktidarın hiçbir temsilcisi iki kelime edememiş ve üstüne üstlük bu ülkenin aileden,çocuktan,yaşlıdan ve kimsesizden sorumlu olduğunu düşündüğümüz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı sanki bisikletten düşmüş bir çocuğu tarif eder gibi gailesizce televizyonlara çıkıp “Bir kereden bir şey olmaz” diyebilme rahatlığını ve sorumsuzluğunu göstermiştir.
Ancak bu trajediden milleti adına sorumluluk duyan, toplum adına utanan, çocuklarımızın hamisi olan Sayın Genel Başkanımız konuya duyarlılık göstererek yaptığı sert açıklamalarla ülkemizdeki bu yaraya parmak basmıştır. Ne yazık ki, çocuklarımızın yaşadığı bu travmayı asıl hissetmesi gereken kurum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kişi de orada oturan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanıdır. Fakat ne çare ki, suç bastırma telaşları ile başını baş Provokatör Osman Zolan’ın çektiği bir avuç belediye ordusuyla yine her zamanki gibi doğruları söyleyen haklının hakkını savunan, mağdurun yanında olan Cumhuriyet Halk Partisinin kapısına siyah çelenk koymaya çalışma cüretinde bulunmuşlardır. Tabi ki Denizli halkı bu provokasyona tenezzül göstermemiş aksine kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışanları kınamıştır. Çünkü doğrular ayan beyan ortadadır.

O günden bu yana baktığımızda çocuklarımızın, kadınlarımızın ve yaşlılarımızın teminatı olarak görmek istediğimiz Bakan Hanımefendi Denizlimizin Yetiştirme Yurdunda çocuğumuz tartaklanırken o Denizli Belediyesinin siyaset şovlarında, keyfi gayet yerinde boy göstermeye devam etmektedir. Hatta Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına alınacak 37 psikolog  yerine din görevlisi, şoför ve tekniker doldurmayı tercih ederek oturmakta olduğu makamda yarattığı hayal kırıklığını sürdürmeye devam etmekte ve adeta milletle alay etmektedir….

Sayın Bakan şimdi size kendi ilinizdeki bir yurtta yaşayan çocuğumuzun nasıl tartaklandığını nasıl itilip kakıldığını, nasıl suratına tabakların çarpıldığını, nasıl üzerine yemeklerin döküldüğünü gösteriyoruz. Her söyleminde Sıfır tolerans diyen Sayın Bakan, eğer sizin kendi ilinizdeki yurtta bunlar yaşanıyorsa  ülkemdeki yurtlarda yaşayan çocuklarımızın vay haline!!!

Şimdi sizlere soruyoruz, kendi çocuğunuza birisi bir tane fiske vursa razı gelir misiniz !!!

Sizlere soruyoruz, kendi evladınıza birisi gelip boğazını sıksa gailesizce seyredebilir misiniz !!!

Sizlere soruyoruz, kendi çocuğunuzun suratına birisi yemek tabağını fırlatsa öylece bakabilir misiniz!!!

Sizlere soruyoruz,şu muameleyi yaşayan çocuk kendi çocuğunuz olsa orada bu çileyi çekerken, bu işkenceyi yaşarken, ağlayarak uyurken, siz evde huzurla uyuyabilir misiniz !!!

İşte Sayın Bakan biz uyuyamıyoruz, bu utanç tablosuna seyirci kalamıyoruz. İçimize sindiremiyoruz. Sizin gibi bir kereden bir şey olmaz diyemiyoruz.

Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partililer ülkemizdeki  tüm kimsesiz çocuklarımızı analarımızı,yaşlılarımızı bizim çocuğumuz,bizim anamız, bizim büyükbabamız görüyoruz !!!

Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partililer Sizin yönettiğiniz bu ülkede aç yatan yaşlımızdan, şiddet gören kadınımızdan, tecavüze uğrayan çocuğumuzdan utanıyoruz,  sorumluluk duyuyoruz.

Ve yine diyoruz ki; CHP VARSA HERKES İÇİN VAR.VE VAR OLMAYA DEVAM EDECEK!!!

SAYGILARIMIZLA

H.Teoman SANCAR

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI

Bir önceki yazımız olan TEZARÜHATLARLA NİŞAN YAPILDI başlıklı makalemizde beşiktaşlı damat galatasaraylı gelin nişanı, Deda Düğün salonu ve Denizli hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber