DTO,Bakan Zeybekci’yi ziyaret etti

Tarih : 24.11.2016

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan heyet, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ziyaret etti.

dto-1

Bakanlık makamındaki ziyarette, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Önal, Ferruh Dalkılıç, Hasan Kocabay, Hikmet Alpaslan, Kemal Tuncer, Mesut Yılmaz ile Ramazan Çelikkol, Meclis Başkan Yardımcısı Nazmi Çolak, Meclis Katip Üyesi Adnan Çelik ve Genel Sekreter Ali Rıza Tekin hazır bulundu.

Başkan Uğur Erdoğan, heyet adına yaptığı konuşmada, Denizli Ticaret Odasında yaklaşık iki aylık süreyi tamamladıklarını ifade ederek, “Seçildikten sonra üyelerimize ve emektar işadamlarımıza yönelik ziyaretler gerçekleştirdik. Biz Denizli Ticaret Odası olarak tescil makamından çıkıp Ar-Ge merkezi olmayı hedefliyoruz. Denizli’nin kalkınması için sektör bazlı yurtdışı ziyaret yapacağız. İlk olarak Balkanlar ve Ortadoğu’da iki ülkede araştırma ve iş gezisi düzenleyeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuarları da önemsiyoruz. Girişimci kursları başlattık, her ay 60 kişiye eğitim vereceğiz. Ara eleman ile ilgili endüstri meslek lisesi uygulamalarını görüp, ona göre çalışma gerçekleştireceğiz. Denizli geneli anket çalışması gerçekleştirerek, istek ve beklentileri belirleyip ileriye yön çizmek istiyoruz. İhracat ve üretim yapan firmaları sizlerle yurt dışına göndermek istiyoruz. Bunları gerçekleştirirsek Denizli’ye katkı sağlamış oluruz.” dedi.

dto-2

Bakan Zeybekci

Denizli Ticaret Odası heyetine ziyareti dolayısıyla teşekkür eden Bakan Zeybekci, “Kur, uzun vadede Türkiye ekonomisine kalıcı bir sıkıntı oluşturmaz. Ama faiz zarar verir. Faiz sizden doğrudan alıp, giden bir şeydir. Kurdan dolayı alıp giden bir şey yoktur. Dolayısıyla ‘kurda artış oldu, Türkiye ekonomisi zarar gördü’ anlayışı yanlıştır. Bu süreçler geçicidir, yakın vadede çok güzel şeyler göreceğiz.” dedi.   

Zeybekci, heyete İran ve Afrika ülkelerini önemsemelerini tavsiye edip, “Bu ülkelere gittiğinizde çok farklı dünya olduğunu göreceksiniz. Özellikle Afrika’nın, son 10 yılda yüzde 6 ortalama büyüdüğünü görüyoruz. Bir dev uyanarak geliyor, dolayısıyla şimdiden oralarda olmak lazım.” diyerek sözlerine son verdi.

Başkan Erdoğan ve Memişoğlu, yapılan konuşma sonrasında ziyaret anısına Zeybekci’ye camdan özel olarak yapılmış satranç takımı hediye etti.

 

Bir önceki yazımız olan Forum Çamlık’ta Tatbikat Heyecanı başlıklı makalemizde Forum Çamlık ve yönetimi tarafından yaşanabilecek ani durumlara hazırlık amacıyla AVM yönetimi ve personelinin katıldığı bir tatbikat düzenlendi. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber