El ele vererek başardılar

Tarih : 24.08.2016

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin uzun yıllar sürdürdüğü “Eğitim İçin El Ele Projesi” kapsamında, bu yıl üniversiteyi kazanan gençler Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Üniversite hedefini el ele başardılar (3)

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Denizli’de üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs vermek için başlattığı, “Eğitim için El Ele Projesi” 8’inci yılını geride bıraktı. Üniversiteli gençlerin gönüllü eğitimci olarak yer aldığı projeden yararlanarak Türkiye’deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrenciler, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ile projede yer alan eğitmenler ve üniversiteyi kazanan öğrenciler katıldı. Başkan Zolan, “Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, bizlere ve üniversitede okuyan gönüllü eğitmenlerimize güvenerek ücretsiz kurslarımıza katıldılar. Yoğun geçen çalışma maratonu sonunda eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını bulması bizlere gurur ve mutluluk verdi. Ben öğrencilerimize üniversite eğitimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Üniversite hedefini el ele başardılar (2)

“Çok önemli bir sosyal sorumluluk hareketi”

Gönüllülük esasına dayanan projenin çok önemli bir sosyal sorumluluk hareketi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Gönüllü eğitmenlerimiz, hiçbir karşılık beklemeden üniversiteye hazırlanan kardeşlerine yardımcı olarak, onların bu hedeflerine ulaşması için çaba gösterdi. Gönüllü eğitmenlik tecrübeleri ise üniversite sonrası yaşamları için büyük bir tecrübe kattı. Bu projeye verdikleri koşulsuz destek için kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3430 öğrenci istifade etti

Projede kurs alan öğrenciler ve eğitmen olarak yer alan gençler de, 8 dönemdir devam eden proje konusunda her türlü desteği veren Başkan Zolan’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, üniversiteli gönüllü eğitmenler ile proje kapsamında ders alıp Türkiye’deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrencilere hediye verdi. Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlattığı “Eğitim için El Ele Projesi”nden bugüne kadar 3 bin 430 öğrencinin istifade ettiği kaydedildi.

 

Bir önceki yazımız olan ONLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR başlıklı makalemizde kimsesizler ve ihtiyarlar sevindiriliyor, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Pamukkale Belediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber