Festivaller Birliği KKTC’de toplandı

Tarih : 18.11.2016

ULUSLARARASI FESTİVALLER BİRLİĞİ TOPLANTISI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDE YAPILDI

Kısa adı UFB olan Uluslararası Festivaller Birliği 2016 yılı 2. dönem toplantısı İskele Belediyesi’nin ev sahipliğinde K.K.T.C. Başbakanlık ile Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın katkılarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘nde, Kaya Artemis Otel’de gerçekleştirildi.

festival
2004 yılında PAHOY Başkanı Deniz SEMERCİ’nin önerisi ve öncülüğünde 8 kişiyle Denizli’de başlatılan, Türkiye’de yapılan özellikle Halk Oyunları’nın ön planda olduğu festivallerde işbirliğini güçlendirmek ve Türkiye’deki festivallerin daha kaliteli olmasını sağlamak amacıyla bir araya gelen Uluslararası festival yapan Belediyeler ve Halk Oyunları Derneklerinin üyesi olduğu birlik, bugün yüzlerce üyeye sahiptir.
Düzenlenen toplantıya K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, UFB Başkanı Atilla İpek, K.K.T.C. Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Özlem Kadirağa, konuklar Sırbistan Novipazar Belediye Başkanı Nihat Biseviç , Azerbaycan/Bakü Yasama Belediyesini temsilen Gülare Guliyeva, İBB Kültür A.Ş. Kültür Müdürü Müşdat Uluçam ile birlikte Belediye Başkanları , birliğe üye bulunan 54 uluslararası festival ve dernek yöneticileri katıldı.
Toplantıya Denizli’yi temsilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür,Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve PAHOY Başkanı Deniz Semerci’de katılmışlardır.
Toplantı hakkında konuşan PAHOY Başkanı Deniz Semerci “ Festivaller Dünya’da barışı ve kardeşliği sağlamanın en önemli unsurlarından birisidir. Bu nedenle çok değerli işler yaptığımızın bilinmesini festivallere ve bizim gibi derneklere destek olunmasını isteriz. UFB’nin bugün geldiği noktada da mutlu olmamak elde değil. 12 yıl önce başlattığımız birliktelik bir çığ gibi büyüdü ve bu aşamaya geldi. Türkiye’nin dünyada Halk Oyunları ve El Sanatlarının ön planda olduğu festivallerle tanıtımına katkı sağlamak ve daha kaliteli festivaler yapabilmek amacıyla kurduğumuz birlikteliğin temelini atmış olmanın PAHOY olarak onurunu ve gururunu yaşıyoruz “ dedi.

Bir önceki yazımız olan Gürlesin'e Teşekkür başlıklı makalemizde Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu Müdürü Hayati Baz ve Okul Aile Birliği Başkanı Nazan Özçelik, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Özad ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber