Final Okulları, tanıtıldı

Tarih : 04.03.2015

Final okulları, dersanelerin okul statüsüne dönüşmesinin ardından bu yıl ilk kez başladıkları okul binalarını basına açtılar. Okulun kurucularından Sadi Öztekin, yoğun bir çalışma yaptıklarını ve öğrenciler ile velilerin yeni dönemi sevdiklerini belirtti.  

 Final Dersanesi (25)

Sabah saatlerinde basın toplantısı düzenleyen Final Okulları yönetimi, Sümer semtindeki yeni yapılan ve bu yıl ilk kez eğitim ve öğretime başlayan Final okullarının, dershanelerden okullara dönüşümü konusunda sıkı çalıştıklarını ve yeni durumu öğrencilerin sevdikleri belirtildi.

Okulun basın mensuplarına gezdiren kuruculardan Sadi Öztekin, konu hakkında yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi Final Okulları olarak bizim Denizli’deki ilk yılımız. Geçen 5 aylık dönemde o kadar yoğun bir çalışma yaptık ki hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz okulu çok sevdiler. Bunun göstergesi ise hemen hemen hepsinin kayıtlarını yenilemesiydi. Erken kayıt kampanyasının süresi dolmadan kayıtlarını yeniledikleri için bütün velilerimize teşekkür ediyorum. Bununla beraber dışarıdan kayıtlarda da oldukça önemli bir kontenjana ulaştık. Sadece ders değil, etkinliklerimizle de öne çıkmamızı sağlayan öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. ’’hem yaşam hem sınav başarısı’’ olarak bildiğiniz sloganımızın okulumuzla ne kadar örtüştüğünü ispatladık. Önümüzdeki yıl için çocuklarını bize yazdırmak isteyen velilerimiz 28-29 Mart tarihlerinde yapacağımız bursluluk sınavını da bekliyorlar. Bu sınav için başvuru okulumuza bizzat gelerek ya da internet yoluyla finalokullari.com adresinden yapılabilir.4-5-6-7-9-10 ve 11. sınıf öğrencilerinin gireceği bu sınav için de başvuruda acele etmek gerek. Çünkü kontenjanın kısa sürede dolacağını düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Final Dersanesi (33)

Kurucu Müdür Öztekin, açıklamasında daha sonra şunları söyledi. “Dönüşüm Liseleri ya da Temel Liseler olarak bilinen yeni okullaşma ile ilgili düşüncelerimi de ifade etmek isterim. Hepinizin yakından takip ettiği gibi dershaneler artık 2015 Eylülü’nden itibaren yok. Bunların yerine Temel Lise ya da Temel Ortaokul olarak 4 yıllığına devam edecek yeni okullar kurulacak. Temel soru şu: Acaba bunlar okul mu olacak yoksa dershane mi? Aslında bakanlığımız ‘’hem dershane hem okul’’ sloganını kullanmayı yasakladı. Ancak ben dershaneler dönüşüm programına kabul edildikten hemen sonra dershaneciliğe devam edeceklerini söylediler. Ama bakanlığın buna fırsat vereceğini düşünmüyorum. Her şeye rağmen özel kolejler de Temel Lise ve Temel Ortaokullar da çocukları ek ders veya etütlerle sınavlara hazırlayacak. Bu kaçınılamaz. Yalnız bunun hangi programla yapılacağı okullara özgü farklı çalışmalarla kendini gösterecek. Peki Final Okulları ve Dönüşüm Programları kapsamındaki Final Lisesi ne yapacak? Tabiki okulculuk yapacak ama sınavlara hazırlığı da programlayarak ek derslerle öğrencileri sınavlara hazırlayacağız. Veli böyle istiyor. Eğer özel okullar ya da dönüşüm okulları bunu yapmazsa öğrenci sıkıntı yaşar. Bu nedenle velilerin dikkatli davranarak okullarla görüşme yapmadan kayıt yaptırmamalarını rica ediyorum”

Final Dersanesi (29) Final Dersanesi (20) Final Dersanesi (4) Final Dersanesi (19) Final Dersanesi (15) Final Dersanesi (7) Final Dersanesi (6) fanall (3)

Bir önceki yazımız olan DENİZLİSPOR'DA BAŞKANLAR ÇOŞTU başlıklı makalemizde Akil Adamlar Başkanı Abdulkadir Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN ve Coşkun Caner hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber