GAZİLERDEN GÜRLESİN’E ZİYARET

Tarih : 05.10.2016

Denizlili Gaziler; kalpağından ayakkabıya kadar kendilerine gazi kıyafeti hediye eden ve 42 yıl önce barışı ve huzuru götürmek için gittikleri Kıbrıs’a eşleriyle birlikte ziyaret olanağı sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

gazilerden-baskan-gurlesine-tesekkur

Vatanı, milleti, bayrağı için gözünü kırpmadan canını siper eden gazilere yönelik ne yapsalar karşılığının olamayacağını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizlili Gazilere yönelik geçtiğimiz aylarda anlamlı etkinlikler gerçekleştirmişti.

Başkan Gürlesin, ilk olarak 104 gaziyi, kalpağından ayakkabısına gazi kıyafeti hediye ederek giydirmişti. Ayrıca geçtiğimiz aylar da gaziler için önemli bir organizasyona daha imza atan Başkan Gürlesin, 42 yıl önce Kıbrıs’a barışı ve huzuru götürmek için giden ve canlarını ortaya koyan Kıbrıs Gazilerini eşleriyle birlikte yavru vatana götürerek anılarını yad etmelerine olanak tanımıştı. Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Hamdi Helvacılar ve gaziler, kendilerinin her zaman yanında olan Başkanı Hüseyin Gürlesin’e eşleriyle birlikte teşekkür ziyaretinde bulundu. Gazileri karşılayan Başkan Gürlesin, hepsiyle bir bir ilgilenerek uzun süre sohbet etti.

gazilerden-baskan-gurlesine-tesekkur1

“MİNNETTARIZ”

Ziyarette Dernek Başkanı Hamdi Helvacılar, gazilere böylesi değer verdiği, anlamlı etkinliklerle her zaman yanlarında olduğu için Başkan Gürlesin’e minnettar olduklarını vurguladı. “Sayın Başkanımız her zaman gaziler olarak bizlerin yanında oldu” diyen Helvacılar şunları söyledi, “Başkanımız her anlamda bizlere destek verdi, vermeye de devam ediyor. Ülkede örneği olmadığını düşündüğümüz bir uygulamaya imza atarak tüm Kıbrıs Gazimizi eşleriyle, yavru vatana götürdü. Yine eşine az rastlanır bir uygulamayla tüm gazilerimizi tepeden tırnağa giydirdi. Şimdi gazi arkadaşlarımızla eksiksiz bir şekilde göğsümüzü kabartarak geçiş törenlerine katılıyoruz. Bize bugüne kadar öyle bir mutluluk yaşattı ki, kelimelerle ifade etmek zor. Başkanımız Sayın Gürlesin’e bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

“GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Vatan savunmasında canlarını hiçe sayarak çarpışan Gazilerin ülkenin baş tacı, kahramanları olduğunu belirten Başkan Gürlesin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi, “Şunu açıkça belirtmek isterim ki, vatanı için, milleti için gözünü kırpmadan canını siper eden gazilerimize yönelik ne yapsak, karşılığı olamaz. Pamukkale Belediyesi olarak, şahsım olarak gazilerimize hak ettikleri değeri her daim vermeye çalışmaktayız. Gazilik herkese nasip olmaz. Ülke savunmasında bulunan gazilerimiz toplumumuz baş tacıdır, kahramanlarıdır. Bu nedenle gazilerimizle her zaman diyalog içindeyiz. Pamukkale Belediyesi olarak gazilerimize yönelik olarak birçok çalışma hayata geçirdik. Baş tacımız gazilerimizi eşleriyle birlikte, 42 yıl önce soydaşlarımızı korumak, barışı tesis etmek amacıyla gittikleri yavru vatana götürdük. Törenlerin geçişleri sırasında gazilerimizin gazi kıyafeti ihtiyacı olduğunu gördük. Hemen harekete geçerek gazilerimizi kalpağından ayakkabısına kadar giydirdik. Vatan, millet savunmasında canlarını ortaya koyan gazilerimize ne yapsak azdır. Bugünde gazilerimizi belediyemizde ağırlamanın mutluluğu içindeyim” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Gürlesin, gazilere Türk Bayrağı hediye etti.

Bir önceki yazımız olan Tin'den Irak'a Tepki başlıklı makalemizde AKP, akp denizli milletvekili şahin tin ve CHP hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber