GAZİLERİMİZE “AYIP” ETTİLER!

Tarih : 29.11.2016

Yaklaşık 20 yıldır Denizli Muharip Gaziler Derneği başkanlığı’nı yapan ve gençlerimize “Vatan, Millet aşkını” bıkıp usanmadan anlatan, Şehitlerimizin cenazesinde tabutu başında nöbet utan Hamdi Helvacılar, 20 yıldır protokolde aynı yerde durmasına rağmen, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar’ın cenazesinde protokol yerinde dururken, birileri tarafından vatandaşların arasına gönderildi. Tatsızlık çıkmamasına özen gösteren Hamdi Helvacılar, töreni terketmek zorunda kaldı. 

hamdi-helvacilar

Kıbrıs Gazisi olan ve yaklaşık 20 yıldır Denizli Muharip Gaziler Derneği’nin başkanlığını yapan Gazi Hamdi Helvacılar, Şehidimiz Burhan Acar’ın cenaze töreninde, her zamanki protokol yerinde dururken, birileri tarafından ^Vali gelecek, başkaları gelecek” denilerek protokol dışına çıkarıldı. Duruma çok üzülen Gazi Başkan Hamdi Helvacılar, tatsızlık çıkmasını önlemek ve o acılı günde sorun çıkarmamak için töreni terketmek zorunda kaldı.

Konu hakkında sosyal meyda paylaşım sitesi Facebook’ta konu hakkında açıklamalarda ve sitem de bulunan Dernek Başkanı Hamdi Helvacılar, “ŞEHİT CENAZESİ KATILIMI TÖRENİNDE, ŞUBEMİZE, ŞAHSIMA, MUHARİP GAZİ’LİĞİMİZE YAPILAN TALİHSİZ UYARIDAN DOLAYI ŞEHİT ACISIYLA BİR KEZ DAHA ÜZÜNTÜ ve ACI YAŞATTIRILDIK; 25.Yılı geçkindir onurla, şerefle tüm Gazider Denizli Şubesinin yönetim hizmet bünyesinde, 18.Yıldır Yönetim kurulu Başkanı olarak her türlü sıkıntı ve zorluklara rağmen Denizli şubemizde şehitlik, gazilik kavramı, kuvayı-i milliye ruhu milli iradeye sahip çıkma, vatan bayrak sevdasının ne anlama geldiğine dair gönüllü hizmet etmekteyiz. Bugün öğlen Delikliçınar yeni camideki şehit cenaze törenine “her zamanki gibi görevimizi yapalım” düşüncesiyle protokolün ve şehit ailelerinin bulunduğu yerde yerimi aldım Takriben yarım saat sonra gibi, her zaman saygıyla çok değer verdiğimiz sivil emniyet mensublarından törende görevli şube müdürü veya komser arkadaşlarımızdan biri yanındaki polis memurunu uyararak, şahsıma “burada bekletmeyin” dedirtip, “buraya vali gelecek” diye beni bulunduğum yerden arkadaki sivil vatandaşlarımızın olduğu bölüme geçmem istendi. Memur kardeşim sanırım beni tanıdı, amirine benim kim olduğumu söyledi.  Yine de arka bölüme geçmem istendi.

“Burada şehit töreni yapılıyor, benim yerim burası, yıllardır böyle törenlerde burada görevimi yerine getirdim. Ya burada kalırım, ya da sizi rahatsız ediyorsa alanı terk ederim” dedim. Üzülerek şehit törenini terk ederek, tören yerinden ayrıldım.  Biz muharip gaziler, devletimiz görev verdiğinde alnımızın akıyla, şerefle görevimizi yerine getirerek; Türk ve dünya tarihine altın sayfalar yazdırarak muharip gazi olup, yine derneklerde görev alıp insanlığa, topluma hizmet etmekten ödün vermiyoruz.  Değerli protokol’ümüzden,,şehit’imizden, ailesinden, halkımızdan törende istemiyerek te olsa bulunamadığımdan dolayı özür diliyorum. Lütfen fedakar, vefakar gönül insanları Muharip Gazilerimizi hor görmeyin.  Bu değerli kişiler, savaş meydanlarında devleti ve milleti için gerektiğinde kan ve can vererek çok bedeller ödediler. Muharip Gazilerimize sevgide, saygıda kusur etmeyin. Ödün vermeyin, gönüllerini alın lütfen…Saygılarımla” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir önceki yazımız olan ONLARI KİMSE TUTAMIYOR başlıklı makalemizde denizli seviye okulları kadın basketbol takımı, İsmail Yarımca ve mahmut çatlık hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber