Gecikmiş Oda Aidatları Yapılandırılıyor

Tarih : 22.09.2016

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu, 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanun ile Oda aidat borçlarının gecikme zammına af getirildiğini, taksit imkanından yararlanmak isteyen üyelerin en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Denizli Ticaret Odası’na başvurmaları gerektiğini bildirdi.

dto-borc-yapilandirma

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: “19.08.2016 tarihinden önce üyelerin borç asıllarının kısmen veya tamamen ödenmiş olması halinde, ödenmiş borç asıllarının gecikme zammı, üyelerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek kalmaksızın Oda Yönetim Kurulu kararı ile silinecektir. Üyelerin yapılandırmadan yararlanabilmeleri için 31 Ekim 2016 tarihine kadar Oda Muhasebe Bölümüne bir dilekçe ile başvurması gerekmektedir.

Üyelerimiz yapılandırdıkları borçlarını peşin ya da taksitli olarak ödeyebileceklerdir. Taksitlendirme en çok 6(altı) aya kadar yapılabilmektedir. Üyelerimiz dilerse ‘World’ ya da ‘Maksimum’ özellikli kredi kartları ile de 6 taksit olarak borçlarını ödeyebileceklerdir. Birinci taksitin son ödeme günü 30 Kasım 2016 olup, kalan taksitlerin aylık olarak ödenmesi gerekmektedir.

Taksitlerden herhangi birinin süresinde ödenmemesi veya taksit tutarlarından birinin eksik ödenmesi halinde, yasa gereği yapılandırma iptal edilerek, silinen gecikme zamları tekrar ilave edilmek zorunda kalınacaktır.

Borçlarını taksitlendirerek yapılandıran askıdaki üyelerimiz, borçlarının tamamını ödemedikleri müddetçe askıdan indirme işlemi yapılamayacak olup, taksitlerin tamamını ödemeleri halinde askıdan indirilerek faal hale getirileceklerdir.”

Yapılandırma sonrasında ödeme yapmayı unutmayın

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu, sadece yapılandırma yapmanın değil yapılandırma sonrasında ödeme yapmanın da önemli olduğunu vurgulayarak, şunları bildirdi:  “2014 yılında 6552 sayılı yasa ile üyelerimize tanınan yapılandırma hakkından başlangıç itibariyle 548 üyemiz taksitlendirme seçeneği ile başvuru yapmıştı. Ancak taksit tutarlarının süresi içinde ödenmemesi nedeniyle sadece 98 üyemiz bu haktan yararlanabilmişti. Taksitlendirme yapan üyelerimize Odamız tarafından vade sonu tarihlerinden önce cep telefonlarına kısa mesaj (sms) yolu ile bilgilendirme yapılacak olup, üyelerimizin yasal süreler içinde borçlarını ödemeleri menfaatlerine olacaktır.”

Bir önceki yazımız olan MİLLETİMİZİ YENEMEYECEKLER! başlıklı makalemizde akp denizli milletvekili şahin tin, fetö ve diğer konularda açıklama yaptı ve kimse fetöcüleri buralara kim getirdi demiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber