GÜLBAY: ‘’HAKİMİYET MİLLETİNDİR’’

Tarih : 12.08.2016

Buldan Belediyesi tarafından yaptırılan  , Türk Bayrağı üzerine ‘’Hakimiyet Milletindir’’ yazılı  ve altında  Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası bulunan afişlerle ilçede bulunan tüm billboardları donattı. Başkan Gülbay;’’ Unutturmayız, Unutamayız.

BULDAN

Çünkü bu sözün sahibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Unutanlara hatırlatmak bizim görevimiz. İşte bu yüzden pankart yaptırdık. Sözü söyleyenin unutulmuş(!) imzası ile birlikte. Atatürk’ün ilk mecliste söylediği “Hakimiyet Milletindir” sözü her yere asıldı çok şükür. Bu nedenle çok mutluyuz. Ama imzası eksik kalmış. Unutulmuş. Biz de Buldan Belediyesi olarak eksikliği tamamladık. “Hâkimiyet Milletindir” sözünün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğunu hatırlattık. Hepsi bu…’’ dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin, halkın iradesine karşı yapıldığını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, darbe girişiminde bulunan terör örgütü mensuplarının başarısız olmalarında, onlara karşı mücadele veren polis ve askerlerin yanı sıra, sokağa dökülen halkın,  önemli bir etken olduğunu belirtti. Başkan Gülbay, sokağa çıkarak darbeyi engelleyen vatandaşların, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Hakimiyet  Milletindir’’ sözünün gereğini yerine getirdiklerini dile getirerek, şunları söyledi;

‘’ Silahlı kuvvetler içinde bulunan bir grup terör örgütü mensubu, 15 Temmuz 2016 günü, gece saatlerinde  bir darbe  girişiminde bulunmuştur. Bu milletin ödediği vergilerle satın alınan ve ülke savunması için kendilerine emanet edilen silahlarla, bu milletin üzerine ateş açmışlar, milli iradenin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamışlardır. Bütün bunlara rağmen, bu millet sokaklara çıkarak, tankların üzerlerine  sürülmesine , üzerlerine ateş açılmasına, uçakların alçaktan uçarak çıkardıkları gürültüye ve yer yer bombalamalarına aldırmayarak, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün söylediği gibi,  hakimiyetin kendisinde olduğunu göstermiştir. Bu kanlı girişimin engellenmesi için verilen mücadele sırasında, hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.’’

Buldan belediye başkanı Mustafa Gülbay, Billboardlara asılan afiş ile ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü;

’’ Unutturmayız, Unutamayız. Çünkü bu sözün sahibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Unutanlara hatırlatmak bizim görevimiz. İşte bu yüzden pankart yaptırdık. Sözü söyleyenin unutulmuş(!) imzası ile birlikte. Atatürk’ün ilk mecliste söylediği “Hakimiyet   Milletindir” sözü her yere asıldı çok şükür. Bu nedenle çok mutluyuz. Ama imzası eksik kalmış. Unutulmuş. Biz de Buldan Belediyesi olarak eksikliği tamamladık. “Hâkimiyet Milletindir” sözünün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğunu hatırlattık. Hepsi bu…’’ dedi.

LİYAKAT VE LAİKLİK VURGUSU

Başkan Gülbay,  cumhuriyetimizin , temel ilkelerinden olan laikliğin önemine dikkat çekerek, ’’Laiklik, milletimizin birleştirici unsurudur, inanç özgürlüğünün teminatıdır. Bazı grupların veya çevrelerinin devletin kilit noktalarına yerleştirilmesi sırasında, liyakat esas alınmalıdır. Benden olsun, bizden olsun diye bir ayırımın bizi nasıl bir noktaya getirdiğini hep birlikte yaşadık. Bu milletin her bireyi, yasalar karşısında,  atamalar, işe almalar, terfi etme vb. konularda, eşit haklara sahip olmalı. Bu görevleri yerine getirenler de, şeffaf, objektif ve tarafsız davranmalılar.’’ Dedi.

ÖZGÜR BASININ ÖNEMİ

Terör örgütü mensuplarının kanlı darbe girişimi sırasında, ‘’ Hakimiyet Milletindir’’  anlayışını benimseyen milyonların yanı sıra, özgür basının darbe girişimi sırasında, baskılara rağmen yayın yapmaya devam ettiklerini vurgulayan,   Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, ‘’ Darbecilerin baskılarına direnerek, ısrarla ve darbe girişimine karşı yayınlarını sürdüren özgür basınımızın bu tutumu, takdire şayandır. Sayın Cumhurbaşkanımız, halkı sokaklara çıkma çağrısını, özel bir televizyon kanalından  yapmıştır. Bu girişimin engellenmesinde, özgür basının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır’’ diye konuştu.

Başkan Gülbay, sosyal medyada ‘’ Hakimiyet Milletindir’’  afişleri ile ilgili olarak getirilen, ‘’ Ulu Önder Atatürk’ün sözlerinin  ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şeklinde olduğu ve afişlerde eksik yazıldığı  yönündeki eleştirilerle ilgili olarak  şunları söyledi;

‘’ Amacımız mümkün olabilecek en fazla kişiye sözün sahibini tanıtmak olduğu için ayrıntı da boğulmaya lüzum yok bence. Ayrıca “kayıt şart” sözlerinin gramer bilgisi ve mantık olarak anlamı yok bence. “Hakimiyet Milletindir” denilince bir kayıt veya şart baştan yok sayılıyor. Amacımız üzüm yemek olmalı. Takdir sizlerin.’’

Bir önceki yazımız olan ARAPLAR, ÇAL DOMATESİNE HAYRAN KALDI başlıklı makalemizde Çal Belediyesi ve Çal Ziraat Odası, Çal domatesini çok beğendi ve Suudi Arabistan hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber