“ENGELLİLERİ UNUTMUYORUZ”

Tarih : 03.12.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayınladı. “Kurulduğumuz günden beri engellilerin hep yanında oluyoruz” diyen Gürlesin, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu bilinçle bir çok konuda engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

gurlesin

Her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili olarak çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, engelliler günü ile ilgili olarak mesaj yayınladı. Kuruldukları 2014 yılından bu yana engellilere pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Başkan Gürlesin mesajında, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizler bu bilinçle engelli vatandaşlarımız yaşamlarını kolaylaştırmamız gerektiğini bilerek çalışmalar yapıyoruz. Görme, işitme, bedensel ve diğer tüm engellilerimize gereken her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Meclisimizde bulunan 2 engelli üyemizle istişare yaparak engelliler için neler yapabileceğimizi düşünüp hayata geçiriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak engelli tüm vatandaşlarımıza mutlaka bir hizmetimiz ulaşmıştır.

pamukkale

Bunu devam ettireceğiz. Bu güne kadar görme engelli vatandaşlarımıza engelli bastonu ve konuşan saat, bedensel engelli olanlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye verdik. Bazı engellilerimize ameliyat desteği verirken, engelli milli sporculara da destekler sağladık. Yatalak olan vatandaşlarımıza hasta yatağı vererek yardımcı olmaya çalışırken, yine engelli olan vatandaşlarımızın ev temizliği ve evde tıraş hizmetlerimiz de var. Bunun yanında 2015 yılında kurduğumuz spor kulübünün ilk branşını tekerlekli sandalye takımı olarak belirledik. Bu kulüp sayesinde bedensel engelli vatandaşlarımızın spor yapmasına olanak sağladık. Pamukkale Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza desteklerimiz artarak devam edecek. Engelli olan vatandaşlarımız mutlaka bizlere ulaşsın. Pamukkale Belediyesi olarak mutlaka yapabileceğimiz bir şey vardır ”.
Öte yandan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine Hasan Güngör Spor Salonu’ndaki özel programla başlatan Pamukkale Belediyesi’nin diğer etkinliğine Çamlık Forum’da olacak. 3 Aralık Cumartesi günü Saat 13.00 ile 17.00 saatleri arasında Grup S.M.S konseri ile başlayacak olan program, engelli derneklerinin katılacağı fuarla devam edecek.  

Bir önceki yazımız olan SARAYKÖY TOPLU KONUTA KAVUŞUYOR başlıklı makalemizde Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Sarayköy Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Sarayköy’de inşa edilecek olan konutların tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber