İLK ADIM OSB’DE ATILDI

Tarih : 01.12.2016

Yıllardan beri konuşulan ancak bir türlü faaliyete geçirilemeyen Üniversite-Sanayi işbirliği için ilk adım Denizli Organize Sanayi Bölgesinde atıldı.

osb

Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı (2015-2018) kapsamında ilimiz sanayicilerine devlet teşvikleri hakkında detaylı bilgi vermek için; Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Pamukkale Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi, KOSGEB, GEKA, TSE ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasında işbirlikleri görüşüldü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Binasında “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Ofisi” açıldı.

         Bu kapsamda sanayicilere ve girişimcilere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri, KOSGEB, GEKA destekleri ile TSE belgelendirme hizmetleri hakkında bilgilendirme yapılacak olan KÜSİ Destek Ofisi’nin hizmet faaliyetleri şekillendirildi.

osb1

         28 Kasım 2016 Pazartesi günü, Organize Sanayi Bölgesinde yapılan toplantıya Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. E. Şahin ÇONKUR, Genel Md.Yard. Doç.Dr. Necip ATAR, OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa GÖKALP, KOSGEB Müdürü M. Oğuz KILINÇ, GEKA Temsilcisi Barış Kıyak, TSE Müdürü Ahmet ASLAN katıldı. Toplantıda aşağıdaki kararlar alındı:

  • Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı (2015-2018) kapsamında İlimiz sanayicilerine devlet teşvikleri hakkında detaylı bilgi vermek için; Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Pamukkale Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi, KOSGEB, GEKA, TSE tarafından Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Binasında açılan “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Ofisi” nin haftanın belirli günlerinde kullanılmasına karar verilmiştir.
  • Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün sekreteryalığında firma temsilcilerinin görüşme talepleri alınarak KÜSİ Destek Ofisi çalışma takvimi oluşturulacaktır.
  • Çalışma takvimine istinaden haftanın belirli günleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Pamukkale Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi, KOSGEB, GEKA ve TSE temsilcilerinin katılımıyla sanayici ve girişimcilere bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilecektir.
  • KÜSİ Çalışma Grubu tarafından rutin olarak yapılacak firma ziyaretlerinde KÜSİ Destek Ofisi kullanılacak olup işletmelerin konu ile ilgili personelleri OSB Müdürlüğü binasında da bilgilendirilecektir.
  • Meslek Lisesi öğrencilerinin, Pamukkale Teknokentte gerçekleştirilen projeler hakkında bilgilendirilip kendilerinin geliştirilmesi sağlanacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan ÇAĞRI MERKEZİ ÇÖZÜM BULUYOR başlıklı makalemizde Başkan Subaşıoğlu, merkezefendi belediye başkanı muhammed subaşıoğlu ve merkezefendi belediyesi çağrı merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber