İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİLER

Tarih : 04.03.2016

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “8 Mart’ta 8 gün” sloganıyla hazırladığı etkinliklere başladı. İlk etkinlikte hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş 140 kadın birlikte film izlemenin keyfini çıkardı.

 SİNEMA

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “8 Mart’ta 8 gün” sloganıyla hazırladığı etkinliklere başladı. Teras Park Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen ilk etkinlikte hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş 140 kadın “Nadide Hayat” adlı filmi izlemek için bir araya geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, geçen yıl ilk kez düzenledikleri sinema etkinliğinin bu yıl daha yoğun bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak hazırladıkları ve 1 hafta boyunca çeşitli programlarla sürecek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine başladıklarını kaydeden Özen, çok mutlu olduklarını söyledi. Etkinliğe 140 kadının katıldığını ifade eden Özen, “Bizler onlara bir parça mutluluk verebildiysek çok mutluyuz. Kadınlarımız için ne yapsak azdır. Büyükşehir olarak daha fazla katkıda bulunup kadınlarımıza daha fazla sunumlar yapacağız. Desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

SİNEMA 222

Kadınlardan sinema etkinliğine tam not

Hayatında ilk kez sinemaya geldiğini söyleyen 62 yaşındaki Gülten Karakaya, “Daha önce hiç sinemaya gelmemiştim. Çok güzel oldu. İnşallah bir daha düzenlenirse yine geliriz” dedi. Bugüne kadar ilk kez sinemaya geldiğini ifade eden Songül Yolcu ise, “İlk kez sinemaya geldim. Çocuklardan kendimize zaman ayırıp gelememiştim. Kadınlar bu konuda genellikle kısıtlanıyor. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinliklerin devam etmesini isteriz” diye konuştu. İlk kez sinemaya geldiği için çok heyecanlı olduğunu belirten Ümmühan Demirten de, “Hayatımda ilk kez sinemaya geliyorum. Çocuklar gibi heyecanlıyım. Çok güzel bir program oldu. Ayrıca izlediğimiz film de kadınların yaşadığı hayatı ele alıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Nadide Hayat adlı filmi izleyen kadınlar daha sonra birlikte yemek yiyerek keyifli zaman geçirdi.

Bir önceki yazımız olan ANNEM FUTBOL OYNUYOR başlıklı makalemizde 6 Mart 2016 Pazar günü Çamlık Olea Futbol Park Tesislerinde saat 12:00 de başlayacak olan, 7. “Annem Futbol Oynuyor” etkinliği ve Denizli Atatürk İlkokulu bayan öğretmen ve velilerinden oluşan iki takım hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber