Keçeci : İndirim Sanayiciyi Sevindirdi

Tarih : 13.10.2016

DOĞALGAZ VE ELEKTRİKTEKİ İNDİRİM HABERLERİ, SANAYİCİYİ SEVİNDİRDİ

 Şirketlerin 2017 için bütçelerini yapmaya başladığı bu günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından verilen doğalgaz ve elektrikteki indirim yapılacağı haberleri, sanayicide memnuniyet yarattı.

Müjdat Keçeci foto (çer

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 1 Ekim’den itibaren doğalgazda uygulanmaya başlanan yüzde 10’luk indirimin müjdesini verirken elektrikte de zam öngörülmediğini belirterek sanayicilerin yüreğine su serpti. Uzmanlar elektriğin %40-50’sinin doğalgazdan olduğunu, ancak toplam üretim maliyetlerinin %100’ünü oluşturmadığını belirtiyor. Bu nedenle doğalgazda yapılan %10’luk indirimin elektriğe de %5’lik bir indirim olarak yansıması bekleniyor. Nihai tüketicilere 2017 yılının başında yansıması beklenen indirimlerden ilk etapta serbest tüketiciler ile toptan elektrik tüketenler faydalanacak.

 

Sanayiciyi yakından ilgilendiren indirim haberi ile ilgili açıklama yapan Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, 2017 yılına hazırlanırken, özellikle de bütçe tahminlerinin yapıldığı bu dönemde bu haberin çok sevindirici olduğunu dile getirdi. Enerji Bakanı tarafından verilen haberin zamanlama açısından da iyi olduğunu ifade eden Keçeci, “2016, belirsizliklerle başladığımız, ihanetlerle karşılaştığımız ancak her şeye rağmen üretmeye devam ettiğimiz bir yıl oldu. Önceden tahmin edilmeyen ve yıl içerisinde karşımıza çıkan ani enerji zamları, maliyetlerimizde ciddi sapmalara neden oluyor. 1$ ile iş alıp iş kaybettiğimiz bir rekabet piyasasında, maliyetlerimizde enerji zamları nedeniyle oluşan artışları, müşterilerimize anlatamıyoruz. Sanayicilerin, yeni yıldaki fiyat politikalarına, yatırımlarına karar verebilmesi ve her şeyden önemlisi bütçelerini yapabilmeleri için Hükümet tarafından verilecek bu sinyallere ihtiyacı var.” dedi.

 

Enerji Kongresi gibi büyük bir uluslararası organizasyonun bu sene Türkiye’de gerçekleştirilmesinin de önemini vurgulayan Keçeci, “Dünya’da enerjide söz sahibi olan tüm tarafların toplandığı organizasyon, ülkemiz için artı bir değerdir çünkü ne yazık ki Türkiye, enerjide dışa bağımlı bir ülkedir. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmamız için, yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlarımızı artırmamız gerekmektedir. Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının ihtiyacımızı karşıladığı gün, Türkiye üzerinde bulunduğu coğrafyanın hakkını vermiş olacaktır. ”diye konuştu.

 

Bir önceki yazımız olan Subaşıoğlu, Avrupa Konseyi’ne Gidiyor başlıklı makalemizde 18-21 Ekim tarihlerinde Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenecek olan 31. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne gidiyor. ve merkezefendi belediye başkanı muhammet subaşıoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber