Kefe Yaylası Sil Baştan

Tarih : 05.08.2016

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi arasında yer alan Kefe Yaylası Yenileme Projesi tüm hızıyla sürüyor. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı kente kazandıran Başkan Osman Zolan, “Kefe Yaylası, alt yapısı baştan aşağı yenilenmiş, Ege’nin en bakımlı en düzgün yaylası olarak, misafirlerini en üst seviyede ağırlar hale gelecek” dedi.

Kefe Yaylası (3)

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 121 Dev Projesi kapsamında yer alan Kefe Yaylası Yenileme Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Serinhisar İlçesini ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kefe Yaylası’na incelemede bulundu. Kefe Yaylası’nın Denizli’de yayla kültürünün yaşatıldığı ilk alanlardan biri olduğunu belirten Başkan Zolan, “Kefe Yaylası’nda tesislerin yapıldığı ilk günden bu yana uzun bir zaman geçti. O günkü şartlarda küçük işlemler yapılmıştı ancak bugün ihtiyaca cevap veremiyor. Bölgenin alt yapısı da yetersiz kalıyor. Onun için 121 Dev Proje içinde yer verdiğimiz Kefe Yaylası’nı yenileme çalışmalarını harekete geçirdik” dedi.

Yayla standartları yükselecek

Kefe Yaylası’nda ilk olarak alt yapı çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Zolan, “Yaylamızda içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı yeniledik. Şimdi elektrik hatlarımızı yeniliyoruz. Her çadırın olduğu yere elektrik ve su götüreceğiz. Buraya hijyenik şartlarda sağlıklı su ulaştıracağız. Serin ve güzel havanın teneffüs edildiği bir yer olan Kefe Yaylamızın standartlarını yükseltmek istiyoruz” diye konuştu.

“Ege’nin en bakımlı yaylası olacak”

Yaylaya gelen vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları yapıların da yenileneceğini kaydeden Başkan Zolan, şunları söyledi: “Yaylada çadırlarda kalan vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarını karşılayan manav, kasap, restoran gibi küçük baraka yapılar vardı. O yapıları kaldırıyoruz. Yerlerine daha modern, çevreye duyarlı, ahşap şeklinde yeni restoran, manav, kasap ve çay bahçesi yapıyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımız 15 gün-1 ay kadar kalıyorlar. Her türlü alt yapısıyla duş ve lavabo ihtiyaçlarını giderecek hızlı bir çalışma başlattık. İnşallah seneye Kefe Yaylası, alt yapısı baştan aşağı yenilenmiş, Ege’nin en bakımlı yaylası olarak, misafirlerini en üst seviyede ağırlar hale gelecek. Denizlimizden ve çevre illerden gelen insanlarımız burada nefes alacak. Şimdiden hayırlı olsun.”

Bir önceki yazımız olan GÜRLESİN’DEN DTO'YA ZİYARET başlıklı makalemizde dto meclis başkanı memişoğlu, Hüseyin MEMİŞOĞLU ve pamukkale belediye başkanı gürlesin hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber