MAZLUM BABABALIM DENİZLİSPOR’A ÇARE OLUR MU ?

Tarih : 25.04.2016

Denizlispor günden güne eriyip bitiyor, bir zamanlar uğruna başkanlık ,yöneticilik savaşları yapılan kulüp kimsenin gitmek istemediği bir yer haline geldi. Sorunları için de aman sende boş ver bulaşma ,karışma deniliyor . uzun zamandır Denizlispor ile ilgili yazı yazmıyorum bende bıktım çünkü, iyi yazıyorsun altına olumsuz yorum, kötü yazıyorsun başka olumsuz yorum. Son 4-5 senedir sosyal medyadan yapılan eleştiriler ile Denizlispor’dan soğuyan binlerce kişi var.

Denizlispor ile ilgili yazı yazan, haber yapan ,program yapan insanlar artık yapmıyor. Çünkü bir görüş yazıldı mı onlarca ,yüzlerce  olumsuz yorum , hatta hakaret var. Birisi açmış onlarca sahte hesap yazıyor duruyor , bir diğeri örgütlemiş parayla birilerini yazıp duruyorlar. Amaçları Denizlispor’dan milletin elini çektirip istedikleri gibi boş mecra da At koşturmak. Ya da kendi gibi düşünmeyen ne kadar insan varsa rezil edip yok etmek.

Ben bildiğimden beri Denizlispor’da başkan seçileceği zaman önceden Vali ve Belediye Başkanları ile görüşmeler yapılır haberdar edilir ve seçime gidilirdi. Daha sonra bu iş farklı boyutlara geldi. Çünkü maddi sıkıntılar arttı daha fazla para bulmak zorunda olanlar daha çok kontrol etmek istediler. Daha fazla kontrol daha  futbol dışı insanların yönetimlere ve Başkanlıklara gelmesine yol açtı. Bir çok şekil ve kişi denendi olmadı , olmadı.

Hep birilerine bir bahaneler bulundu, eksik ya da yanlışlar bulundu, kime göre neye göre bunlar tartışılır tabi. Neticesinde Kulüp şu an içler acısı hale geldi. Birkaç yönetici fedakarca  çalışarak bir şeyler yapmaya çalışıyor, ancak mutsuz bir şekilde. Takım teknik heyet ve futbolculara kalmış onlar da iyi niyetli bir şekilde mücadele etmeye çalışıyorlar. Ama inanın şu an Denizlispor ile ilgili kim varsa , ne kadar seveni varsa hepsi mutsuz.

Artık onay almak ,icazet almak gibi deyimler bile hafif kaldı, Denizlispor’a Başkan ve Yönetici atamaları neredeyse Kararname ile yapılacak. Bir sürü deyim çıktı, Akil adamlar, üst kurul , fahri başkan gibi. Bu sene ne olacaksa olacak bilemiyorum artık, ancak şimdiden önümüzdeki senenin çalışmasına başlamak gerek. Önümüzdeki sene her şartta bu takıma çok ciddi paralar lazım. Ancak daha da önemlisi Prestij lazım. Kulübün prestiji yerle bir olmuş durumda, kimse ne yaptığını bilmiyor. Ne olacağını da kestiremiyor.

Ben buraya bir çok isim yazabilirim Başkanlık yapsın toparlasın diye hepsi de kabul görür. Bir kısım evet derken bir kısımda hayır iyi olmaz diyebilir ancak yazabileceğim isimler bu takımı toparlayamaz ya da Başkanlık yapamaz diyemez hiçbir kimse. Ancak ben özellikle bir isim üzerinde durmak istiyorum Mazlum Bababalım, Mazlum abi kusura bakmasın bu yazıyı yazarken onun görüşlerini almadım ama arasam dur şimdi yapma falan diyecekti.

Mazlum Bababalım , bana göre Denizlispor’u toparlayıcı bir güç olabilir. Denizli’de herkes kendisini hem sever hem de sayar, uzun yıllardan beri Kulüpte görev almadı yani yıpranmadı. Altında çok iyi bir yönetim , ve Belediye’nin vereceği destekle öncelikle kulübü toparlar ,şehri toparlar, taraftarı toparlar.

Mazlum Bababalım bir çok olguyu bir araya getirebilir ve bunları çalıştırabilir. Örnek olsun diye yazıyorum buraya bir çok isim daha yazılabilir ancak ilk aklıma gelenlerden, Ali Yaman, Yasin Özpek ,Atilla Alkaya, Mehmet Ali Yılmaz, Melih Yanık,Ertuğrul Devecioğlu, Kaan Şanlıkan,Ali Sulayıcı, Coşkun Caner  gibi can siperane çalışabilecek aynı zamanda tecrübeli ve Denizli’de sevilen ,futbolu da bilen bir kadroyla çok iyi işler yapar ve takımı bütünleştirir. Mali işler Taner Atilla, danışman Veysel Gühan gibi isimler olursa bu kadro Denizlispor’u derler toparlar sever ve sevdirir.

Medyadan kopmuş, taraftarlardan kopmuş, protokolden kopmuş kendinden bile kopmuş olan Denizlispor’u ben artık ancak Mazlum Babalım’ın toplayıp bütünleştireceğine inanıyorum.  Aynı zamanda Denizlispor’u temsil gücünün çok artacağını ve Prestij kazandıracağını da biliyorum.

Kimse gelip Mazlum bey şu kadar para versin demesin, biz bu kadar veriyoruz çoğunu hallettik gel sen şu camiayı ve takımı toparla denmesi lazım. Yıpranmamış ,sevilen ve sayılan bir isim olması bu konuda çok büyük bir avantaj olacaktır diye düşünüyorum.

Bu başkan nereden çıktı denmeyecek bir isim , beraber çalışabileceği iyi bir yönetim bu işi toparlar. Ancak Mazlum Bababalım son yıllarda alışala geldiği üzere gidip kimseye haftalık hesap vermez tabi. Bence bir düşünmekte fayda var . Sağlıklı kalın.

H. SONNNNN KÖŞE

Bir önceki yazımız olan SİNPAŞ YENEREK YÜKSELİYOR başlıklı makalemizde 1 asist 15 Hakan Yapar 10 sayı, 1 asist 15 Mustafa Baki Görür 2 sayı ve 1 asist 4 İlker Türel 3 sayı hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber