MECLİSTE DARBEYE LANET

Tarih : 03.08.2016

PAMUKKALE BELEDİYE MECLİSİ DARBE KALKIŞMASINA LANET OKUDU

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in başkanlığında Ağustos ayı ilk oturumunu gerçekleştiren Pamukkale Belediye Meclisi, FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimini sert bir dille kınadı, lanetledi. Mecliste Demokrasi Şehitleri için de Fatiha okundu, dualar edildi.  

GÜRLESİN

Pamukkale Belediye Meclisi, Ağustos ayı ilk oturumunu gerçekleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in başkanlığında gündem maddelerinin ele alındığı meclis oturumunda FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz’da kalkıştığı Milli İradeyi ve Demokrasi hatta insan hakları hiçe sayılarak yapılan darbe girişimi sert bir dille kınandı.  AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Kaya, CHP Grup Başkanvekili Mustafa Çallıca ve MHP Grup Başkanvekili Ahmet Durmaz, yaptıkları açıklamalarla FETÖ/PDY terör örgütünü, darbe kalkışması içinde olan vatan hainlerini lanetledi.

 

“DARBECİLER CEZALARINI ÇEKECEKLER”

15 Temmuz darbe kalkışmasının Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini, Türk Milleti’nin büyük bir ihanete uğradığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şu açıklamaları yaptı, “Ülkenin geleceğine kast eden FETÖ/PDY terör örgütü, 15 Temmuz gecesi darbe kalkışması girişimiyle halkın iradesini yok sayarak, halkın iradesiyle seçilmiş hükümete karşı, milli iradeye karşı, insani kuralları dahi hiçe sayarak kanunsuz bir darbeye kalkışmasına girişmiştir. Sivil vatandaşlara dahi silahlarını, tanklarını doğrultarak ateş etmekten geri durmayan FETÖ/PDY terör örgütü hainleri, alçaklarınca yapılan darbe kalkışması başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere halkın meydanlara çıkmasıyla geri püskürtülmüştür. Darbe gecesinden bugüne Cumhurbaşkanımız, Devletimiz, Hükümetimiz, milletimiz ve siyasi partiler bir arada darbeye karşı tek vücut olunmuş, milli birliktelik örneği sergilenmiştir. Bizlerde vatandaşlarımızla omuz omuza demokrasi nöbetimize, FETÖ/PDY terör örgütü hainlerine, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı olan şer odaklarına yönelik devam ediyoruz. Yarınlarımızı karanlıktan kurtarmak için hiçbir ayrım gözetmeksizin birbiriyle kenetlenen, darbeye karşı tek yürek olan asil milletimize bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu sürecin içinde olan eli kanlı hainler, mutlaka ve mutlaka teker teker adalet önünde, hak ettikleri en ağır cezayı alacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti karanlık 15 Temmuz darbe girişiminin sabahında demokrasi yolunda emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Allah milletimize bir daha böylesi acılar yaşatmasın. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, o karanlık gecede yaralanan vatandaşlarımıza, emniyet güçlerimize acil şifalar diliyorum.”

Konuşmaların ardından 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar için ise Fatiha okundu, dua edildi.

 

Bir önceki yazımız olan Peygamber Ocağında Hainlere Yer Yok ! başlıklı makalemizde AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Baklan ilçe meydanında “demokrasi nöbeti” tutan vatandaşlara seslendi. ve Peygamber Ocağında Hainlere Yer Yok! hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber