Mikrokredi kadınlara ışık tutuyor

Tarih : 24.10.2016

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, dar gelirli kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla yürütülen proje kapsamında 15 kadına toplam 27 bin 660 TL mikrokredi çeki teslim etti.

mikro-kredi

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2009 yılında kurulan ve bugün binlerce kadına hizmet verir hale gelen Mikrokredi Ofisi, ev ekonomisine katkı sağlamaya çalışan dar gelirli kadınlara umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kent Konseyi binasında Mikrokredi Ofisi tarafından projeleri onaylanan 15 kadın için mikrokredi çeki dağıtım töreni düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, burada yaptığı konuşmada, mikrokredi projesinin her geçen gün kartopu gibi büyüdüğünü belirterek, “Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yürütülen proje kapsamında mikrokredi ofisimize Büyükşehir Belediyemizin bütçesinden resmi olarak katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra bu işe katkı koymak isteyen hayırseverlerimizin destekleri ile de bu projemiz her geçen gün kartopu gibi büyüyor” dedi.

“Destek olmaya devam edeceğiz”

Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hedefimiz Denizli’de mikrokrediden yararlanmak isteyen her bayan kardeşimize bu projeyi ulaştırmak. Burada gördüğünüz hizmetleri, destekleri, sunulan imkanları diğer ihtiyaç sahibi insanlara anlatmak sizin göreviniz. Denizli üreten bir şehir. Üreten bir şehirde özne olmayı seçtiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” Mikrokredi ofisi ile işletmelere cansuyu verdiklerini anlatan Değirmenci, “Rakam az yada çok diyen olabilir ama asıl niyetimiz Büyükşehir olarak her zaman hanım kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermektir. Sizleri cesaretlendirmekle birlikte ayakta durduğunuz sürece destek olmaya devam edeceğiz. Sizler bu şekilde destek istediğiniz sürece biz bu projeyi devam ettirme taraftarıyız” dedi.

Mikrokredi ilçelerde de hizmet veriyor

Merkezde başlayan projenin artık ilçelerde de hizmet verdiğine dikkati çeken Değirmenci, “Arkadaşlarımız ilçelerimizde de projemizi hayata geçirerek hanım kardeşlerimize el uzatmaktadır” dedi. Konuşmanın ardından Değirmenci projesi onaylanan 15 kadına toplam 27 bin 660 TL tutarında mikrokredi çeki teslim etti.

Bir önceki yazımız olan Ülkücü İşçilerden Atak... başlıklı makalemizde batı anadoluda teşkilatlar çoğlıyor, caner sağıroğlu ve ülkücü işçiler derneği hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber