Mustafa Kemal’in Emanetine Sahip Çıkıyoruz!

Tarih : 09.11.2016

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyük Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı. Şahin Tin, “Anadolu topraklarında kahramanlık destanı yazarak Türklerin özgürlük ve bağımsızlık ilanına öncülük eden Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal’in emanetine sahip çıkıyoruz” dedi.

tin

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 78. Sene-i devriyesinde bir mesaj yayımladı. Şahin Tin, yayımladığı mesajında şu görüşlerini ifade etti; “Milletimizin ortak değeri olan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 da Samsun’a çıkarak başlattığı istiklal harbini 1923 yılında Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştırmıştır. “Hayatımı hiçbir zaman memleketimden üstün görmedim, her an memleketim için şerefimle ölmeye hazırım diyen” kahraman asker Gazi Mustafa Kemal milletimizin tarih boyu ülkesine ve topraklarına nasıl bir bağla bağlanarak savunması gerektiğini Anadolu’ya haykırmıştır. Bugün Gazi Mustafa Kemal’in yolundan gittiğini söyleyenler onun sözlerini sadece kendi bakış açılarına göre yorumlayarak devletin çalışkanlığını gölgeleme gayretine düşmüşlerdir. Muasır medeniyet seviyesini bile anlayamayacak kadar zihniyeti çürüyenler, ne Atatürk’ün değerlerinden bahsedebilir ne de onun açtığı yolda ilerleyebilirler. İster içerdeki hainler, isterse dışardan ülkemize hükmetme hayali kuran karanlık eller, ne yaparlarsa yapsınlar, bizler millet olarak Gazi Mustafa Kemal’in açtığı bu milli yolda ilerlemeyi ve onun hedef olarak önümüze koyduğu muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

 Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Alsancak!

 Milletvekili Şahin Tin; “Gazi Mustafa Kemal’in “Büyük devletler kuran ecdâdımız büyük ve şümullü medeniyetlere de sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur. Türk çocuğu ecdâdını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözleri ülkemizin parlak geleceğine bakışımızı daha da güçlendirmiştir. Anadolu topraklarında kahramanlık destanı yazarak Türklerin özgürlük ve bağımsızlık ilanına öncülük eden ve bu şafaklarda yüzen Alsancak’ın asla sönmeyeceğini ve söndürülemeyeceğini Cumhuriyeti kurarak Dünya’ya ilan eden Gazi Mustafa Kemal’in bizlere bıraktığı tarihi emanetlere sonuna kadar sahip çıkma konusundaki kararlılığımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla yad ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Erdoğan’dan 10 Kasım mesajı başlıklı makalemizde 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı; ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber