ÖRNEK HAYIRSEVER HALİL PEKDEMİR

Tarih : 01.09.2016
Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, eğitime destek vermeye devam ediyor. Daha önce bir İlkokul yaptıran ve çeşitli alanlarda da hayırda bulunan Pekdemir, bugün imzaladığı protokol ile Pelitlibağ Mahallesinde Ortaokul yaptıracak. Hayırsever İşadamı protokol töreninde ayrıca iki okulun daha sözünü verdi. Denizli Valiliğinden yapılan açıklama şöyle :
1
Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, eşi Gülseren Pekdemir ve çocukları Can ve Ercan Pekdemir katıldı.
İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çatısı altında kalan çocuklar adına daha önce eşi adına ‘Gülseren Çocuk Evi’ni açtıklarını hatırlattı. Konuşmasında iki okulun yapımı için söz veren Pekdemir konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bize bu hayrı yapmamıza vesile olmasından dolayı Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. 2011 yılında Acıpayam İlçesinde babamız adına bir okul yaptırmıştık. Şimdi de Allah nasip ederse Ortaokul yaptıracağız.  Allah utandırmasın, mahçup etmesin. Bizim asıl hedefimiz, daha önce protokol yapıp ta gerçekleştiremediğiniz Anadolu Lisesi var. Büyükşehir Belediyesinin okul yapılacak arsa üzerindeki başka proje çalışması nedeniyle yapılamamıştı. Düşüncelerimden vazgeçmedim, ortaokulumuzu yaptırdıktan sonra Allah nasip ederse, ihtiyaç nerede olursa oraya 32  derslikli Anadolu Lisesi yaptırmak istiyorum. Eşim adına da bağımsız bir Anaokulu yaptırmak istiyoruz.”
2
Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise, Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir ve ailesine teşekkür ederek, “Hayırseverimiz Halil Pekdemir Beyefendi, daha önce Acıpayam Alaattin Mahallesinde bir okul yaptırmıştı. Şimdi de Merkez Pamukkale İlçesi Peliklibağ Mahallesinde bir okul yaptıracak. Mevcut Merkez Ortaokulu binası fiziki bakımdan eskidiği için bu okulun bahçesine yapılacak. Binanın yapımı bittikten sora eski okulu yıkacağız. Okulun yeni ismi de Halil Pekdemir Ortaokulu olacak. Hayırseverimiz Halil Pekdemir’e, desteğini esirgemeyen kıymetli eşlerine ve evlatlarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnşallah onlarda babalarının rollerini üstlenip hayır işlerinde rol almaya başlarlar. Hayırseverimiz eşi hanımefendi adına da bağımsız bir Anaokulu ve 32 derslikli Anadolu Lisesi yaptıracak. Hayra başlayan bir aile bunun devamını getiriyor. Bu bir kültür haline geliyor. Nesiller boyu devam ediyor. Bir hayırseverler iklimi oluştu. İnşallah bu devam eder. Yaşadığımız olumsuz günlerin ardından bu tür güzelliklerin yaşanması, bataklıkta açan güle benziyor. Şu güzelliğe bakın, 1 protokol imzalıyoruz, ardından 2 okul sözü daha alıyoruz. 1 Anadolu Lisesi, 1 bağımsız Anaokulu daha. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
3
Pamukkale İlçesi Pelitlibağ Mahallesinde Merkez Ortaokulu bahçesine yaptırılacak olan Halil Pekdemir Ortaokulu, 32 derslikli olacak. Maliyetin tamamını hayırseverimizin karşılayacağı okul, 7.500.000 TL’ye mal olacak.

Bir önceki yazımız olan PAMUKKALE’DE TRAFİĞE İLAÇ YOL başlıklı makalemizde 2 milyon liralık yatırımla Karakurt ile Kale Mahallesini açtığı modern yolla birbirine bağladı, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Pamukkale Belediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber