Pamukkale Belediyesi karla mücadeleye hazır

Tarih : 18.11.2016

Soğuk havanın etkisini göstermeye başladığı bugünlerde Pamukkale Belediyesi karla mücadele ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ekiplerimiz olası bir kar yağışında Cankurtaran’dan Gözler’e kadar karla müdahaleye hazır” dedi.

1111111111
Denizli yurt genelinde olduğu gibi soğuk havanın etkisine girdi. Kentin yüksek kesimleri olan Gözler, Uzunpınar, Güzelpınar ve Cankurtaran’ı sınırları içinde bulunduran Pamukkale Belediyesi, muhtemel bir kar yağışında yolların kapanmaması için gerekli tedbirleri aldı. Pamukkale ilçe sınırları içinde bulunan mahallelerden Güzelpınar 1204, Kurtluca 1200, Uzunpınar 1164, Belenardıç 920 ve Cankurtaran ise 759 rakıma sahip.

EYLEM PLANI HAZIR

Soğuk havalar bu kesimlerde kara dönüşmüş oluyor. Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri karla ilgili eylem planı hazırladı. İlçe sınırlarını dörde bölen ve müdahale için ekipleri görevlendiren Pamukkale Belediyesi, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı. Pamukkale Belediyesi, kış dönemine hem personel hem de araç bakımından hazırlandı. Belediyenin araç parkında 5 kar küreme ve tuzlama aracı, 8 damperli kamyon, 2 greyder 6 bekoloder ve 2 ekskavatör aracı bulunuyor. Bu araçlarla birlikte 4 ayrı karla mücadele ekibi kuran Pamukkale Belediyesi, gerekli tedbirleri aldı.

222222
BAŞKAN GÜRLESİN: “KARLA MÜCADELEYE HAZIRIZ”

Cankurtaran ve Gözler arasındaki 65 kilometrelik mesafede çalışmalar yaptıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bir tarafta Cankurtaran, diğer tarafta Gözler, Uzunpınar, Güzelpınar, Kurtluca, Belenardıç gibi mahallelerimizde rakım yüksek. İlimizde soğuk hava etkili olduğunda bu kesimler genelde kar yağıyor. Biz de belediye olarak karla mücadele konusunu önemsiyoruz. Bu nedenle 4 ayrı ekibimiz 23 araçla karla mücadele etmeye hazır. Geçen yıllarda da bölgemizdeki yüksek yerlerde karla yoğun mücadelemiz olmuştu. Pamukkale Belediyesi olarak bütün sınırlarımız içerisindeki kar yağışlarına müdahale edebilecek şekilde hazırlandık. Amacımız muhtemel bir kar yağışında yollarımızın hep açık kalması” dedi.

Bir önceki yazımız olan Minibüsçüler Başkan Ziyaretinde başlıklı makalemizde BU GÜN MİNİBÜSÇÜ ESNAFINI AĞIRLADI ve Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber