Pamukkale Kupası sahibini buldu

Tarih : 11.10.2016

PAMUKKALE KUPASI’NA MUHTEŞEM KAPANIŞ

Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün organize ettiği “Pamukkale Kupası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası” sona erdi. 5 takımın katılımı ile gerçekleşen turnuva sonunda tüm takımlara madalya ve kupaları verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlkini gerçekleştirdiğimiz turnuvayı gelecek sene uluslararasına dönüştürmek istiyoruz” dedi.

gurlesin

“Pamukkale Kupası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası” ülkenin farklı bölgelerinden 5 kulübün katılımı ile yapıldı. Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün önderliğinde gerçekleşen ve Pamukkale Belediyesi ile Özel Nobel Tıp Merkezi’nin sponsorluğunda organize edilen “Pamukkale Kupası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası”na Hasan Güngör Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Turnuvaya Pamukkale Beldiyespor Kulübü’nün tekerlekli sandalye basketbol takımının yanı sıra Eskişehir Engelliler Spor Kulübü, Aydın Engelliler Spor Kulübü, İskenderun Atletik Gençlik ve Spor Kulübü ve Sorgun Engelliler Spor Kulübü’nün sporcuları katıldı.
DOSTCA MÜCADELELER OLDU
Tek devreli lig usulüne göre yapılan ve 3 gün süren “Pamukkale Kupası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası”nda mutlu sona 8 puanla Aydın Engelliler Spor Kulübü ulaşırken, İskenderun Atletik Gençlik ve Spor Kulübü 7 puanla ikinci, Eskişehir Engelliler Spor Kulübü 6 puanla üçüncü, Pamukkale Beldiyespor Kulübü 5 puanla dördüncü ve Yozgat Sorgun Engelliler Spor Kulübü 4 puanla beşinciliği elde etti. Turnuvada yer alan tüm sporculara madalya, tüm takımlara da kupaları düzenlenen törenle verildi. Törene Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Nejat Yeniatakan, Bedensel Engelliler Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Eyüp Sabri Çiçek turnuvanın ana sponsoru Nobel Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Sehil, Pamukkale Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, kulüp yöneticileri ve sporseverler katıldı.

p2p2p2p

ÖDÜLLER TÖRENLE VERİLDİ

“Pamukkale Kupası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası”nda beşinci olan Yozgat Sorgun Engelliler Spor Kulübü’nün kupa ve madalyalarını Bedensel Engelliler Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Eyüp Sabri Çiçek verirken, dördüncü olan Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu verdi. Turnuvanın üçüncülüğü kazanan Eskişehir Engelliler Spor Kulübü’nün ödüllerini Nobel Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Turgay Sehil verirken, turnuvanın ikincisi İskenderun Atletik Gençlik ve Spor Kulübü’nün ödülleri Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından teslim edildi. Pamukkale Kupası’nda şampiyon olan Aydın Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nün madalyalarını Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin takarken kupayı Başkan Gürlesin ile birlikte Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Nejat Yeniatakan teslim etti. Yeniatakan, katkılarından dolayı Başkan Gürlesin’e teşekkür plaketi verdi.

ppppppppppp

“SENEYE TEKRARLAMAK İSTİYORUZ”
Ödül töreninde konuşma yapan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu 3 gündür Denizli’nin önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, “Sporun kaynaştırıcı yönünü burada gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Nobel Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Turgay Sehil ise Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuları Denizli’de ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını anımsatarak, “Bu turnuvanın gelecek sen de tekrarlanması için biz hazırız” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise Pamukkale Belediyesi’nin farkını bu etkinle bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, “Ülkenin farklı bölgelerinden gelen takımlarla yapılan turnuva amacına ulaştı. 3 gündür verilen mücadele alkışa değerdi. Biz Pamukkale Belediyesi olarak ilkini yaptığımız turnuvayı gelecek sene bu kez uluslararası olarak yapılması için çalışacağız. Biz belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Engelli sporcularımızın yanında olduğumuzu da kulübümüzün ilk faal branşını engelli basketbol takımı kurarak gösterdik. Katılan ve emek veren herkese teşekkür ederim. Ayrıca ana sponsorumuz Nobel Tıp Merkezi’ne de teşekkür ederim” dedi. Ödül töreninde son olarak müsabakalarda görev yapan hakemlere protokol tarafından madalyaları verildi. Konuşmaların ardından günün anısına fotoğraf çekildi.

 

Bir önceki yazımız olan Başkan Zolan,Türel'i Ağırladı başlıklı makalemizde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve denizli büyükşehir belediye başkanı osman zolanı ziyaret etti hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber