PAMUKKALE’DE İNSAN SAĞLIĞI BİRİMİ KURULDU

Tarih : 27.07.2016

Pamukkale Belediyesi, bünyesinde bir hekim, iş güvenliği uzmanı ve yardımcı sağlık personelinin yer aldığı İnsan Sağlığı Birimini faaliyete geçirdi. Birimdeki sağlık ekibi,  çalışanlara anında ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor, tıbbı destek ve kontroller sağlıyor. Ayrıca sağlık ekibi, belirli periyotlar da ilçede vatandaş ve öğrencilere yönelik tarama ve eğitim faaliyetleri de gerçekleştirecek.

PAMUKKALE’DE İNSAN SAĞLIĞI BİRİMİ KURULDU

Denizli’nin 331 bin nüfusu ile en büyük ilçesi konumunda yer alan ve 26 ilden daha büyük olun Pamukkale Belediyesi, modern bir ilçe yolunda hizmet atağına devam ediyor. Pamukkale Belediyesi, 68 mahallesinde üst yapıdan yeşil dokuya, fiziki yatırımlardan sosyal ve kültürel çalışmalara kadar yoğun bir şekilde ilçe halkına hizmet sunuyor. Pamukkale Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yoğun bir tempoda hizmeti halka ulaştıran personelinin sağlığını korumak amacıyla ani tıbbi müdahale ve rutin kontrollerin yapılabileceği İnsan Sağlığı Birimini faaliyete geçirdi. Bir hekim, iş güvenliği uzmanı ve yardımcı sağlık personelinin yer aldığı İnsan Sağlığı Birimi, Pamukkale Belediyesi personelinin sağlığını koruduğu gibi ilçede vatandaş ve öğrencilere yönelik sağlık taramaları, bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirecek.

BAŞKAN GÜRLESİN ZİYARET ETTİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İnsan Sağlığı Birimini ziyaret ederek Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Veli Demir ve Birimde Görevli Dr. Mehmet İmer’den bilgi aldı. Halka hizmetin götürülmesinde özveriyle çalışan personelin sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Gürlesin, “Pamukkale için durmadan çalışan belediye personelimizin sağlığı bizler için önemli. Bu kapsamda personelimizin ilk müdahalesi, tarama faaliyetlerini yapacak, hastaneye sevk edecek Sağlığı birimimiz faaliyetlerine başladı. Pamukkale Belediyesi olarak dolaylı da olsa destek ve halka hizmet konusunda 600 personelimizin moral motivasyon ve sağlık açısından çok iyi durumda olmaları için böyle bir birimi kurduk. Birim ayrıca ilçemiz vatandaşlarını ve özellikle öğrencileri, sağlık ve beslenme konusu hakkında bilinçlendirilecek ve zaman zamanda vatandaşların taramaları gerçekleştirilecek. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Delikliçınar tek ses: “Darbeye hayır!” başlıklı makalemizde Delikliçınar Meydanı’nı boş bırakmıyor. 11’inci gününe giren demokrasi destanına önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN ve Denizli eski belediye başkanları Hasan Gönüllü ve Ali Aygören ile vatandaşlar katıldı. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber