Pamukkale’de Temiz Çevre Temposu

Tarih : 21.10.2016

PAMUKKALE’DE TEMİZ ÇEVRE İÇİN YOĞUN TEMPO

Pamukkale Belediyesi, sokaklardan caddelere ilçeye temiz, düzenli ve sağlıklı bir şekilde tutmak için aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Pamukkale Belediyesi, 2015-2016 yıllarında 193 bin ton katı atığı toplayıp bertaraf ederken, temizlik çalışanları ve araçlarla aynı dönemde 243 milyon metrekare alan süpürülerek temiz tutuldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, temizlik noktasında çok hassas olduklarını belirterek, “İlçemizi temiz ve düzenli tutmak noktasında yılda 14 milyon liralık dev bir harcama yapmaktayız” dedi. 

p-kale

Pamukkale Belediyesi, ilçeyi temiz ve düzenlik tutmak noktasında çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda araç ve temizlik çalışanlarıyla aralıksız temizlik faaliyetleri yürütülüyor. Katı atık toplama ve bertaraf noktasında Pamukkale Belediyesi, 2015 ve 2016 yıllarında mahallelerden periyodik olarak 95 personel ile 25 büyük, 3 küçük hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 1 adet çok amaçlı katı atık toplama aracıyla toplam 193 bin 367 ton katı atık toplayıp bertaraf etti. Cadde ve sokakların günlük temizliği noktasında ise 76 temizlik elemanı aylık ortalama 8 milyon metrekare alanı süpürürken,  2015 ve 2016 yıllarında toplam 169 milyon metrelik alan çalışanlar tarafından temiz tutuldu. Süpürge makineleriyle ise 2015 ve 2016 yıllarında toplamda 75 milyon metrekarelik alan temizlendi. Hem temizlik hem de araçlarla belirtilen tarihlerde toplam 243 milyon metrekare alan süpürülerek temiz tutuldu. Ekipler durmaksızın ise faaliyetlerine devam ediyor.

“TEMİZLİK NOKTASINDA HASSASIZ”

Göreve geldikleri günden bugüne ilçede her alanda çalışmaları aralıksız yürüttüklerini aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, en hassas oldukları konulardan birisinin ise temizlik olduğunu vurguladı. Pamukkale’ye yakışır bir şekilde ilçenin her köşesinin temiz ve düzenli tutulması için yoğun bir çalışma yürüttüklerini aktaran Başkan Gürlesin, “68 mahallemizde 331 bin vatandaşımıza temiz, düzenli ve sağlıklı bir çevre sunmak için ilçemizde yılda 14 milyon liralık dev bir çalışma yürütmekteyiz. Periyodik olarak araç ve çalışanlarla çöplerimiz toplanıp bertaraf edilirken, sokak ve caddelerin temiz olması noktasında temizlik çalışanlarımız ve araçlarımız yoğun tempoda çalışmakta. Ortaya çıkan veriler ise bu konuya ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. Yürütülen çalışmalarla Pamukkale İlçemiz, iddia ediyorum ki en temiz şehirlerden birisi konumda. Halkımıza en iyi hizmeti sunmak noktasında her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan İvana Sert İtiraf Etti başlıklı makalemizde Forum Çamlık ve Forum Fashion Week etkinlikleri kapsamında ünlü moda tasarımcısı İvana Sert'i ağırladı. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber