Pamukkale’den Mobese atağı

Tarih : 16.11.2016

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 4 MİLYON TL’LİK MOBESE YATIRIMI

 Pamukkale Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerini yılbaşına kadar 68 mahallenin tamamını MOBESE ile donatıyor. İl Jandarma Komutanlığı ile protokol imzalayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Kurulduğumuzdan bugüne kadar 38 mahallemize MOBESE kamerası taktık. Kalan 30 mahallemize de yıl sonuna kadar kameralar takılmış olacak. Türkiye’de bir ilke imza atarak Pamukkale’nin güvenliği için 4 milyon TL’lik yatırım yaptık” dedi.

p-kale-1

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede suç ve suç ile mücadelede etkin savaş ve caydırıcılığın sağlanması amacıyla ilçeyi MOBESE sistemi ile donatmaya devam ediyor. Güvenlik konusunda önemli çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, İl Jandarma Alay Komutanlığı ile MOBESE protokolü imzaladı. Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı toplantıda yapılan protokol törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir katıldı.

 “DENİZLİ GÜVENLİ BİR KENT”

 Törende Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür eden Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Pamukkale Belediyesi’nin güvenlik konusundaki  destekleri devam ediyor. Daha önce imzalanan ve uygulanan 1. etabın ardından  2 ve 3. Etap MOBESE sistemi protokolü imzalanacak. Yapılan bu yatırımlarla Pamukkale daha da güvenli hale geliyor. Denizli genel olarak zaten huzurlu bir kent. Bu gibi çalışmalarla Denizli ve Pamukkale daha da güvenli hale gelecek. Pamukkale Belediyesi’ne ve değerli başkanı Hüseyin Gürlesin’e bu desteğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 p-kale-2

 “TÜRKİYE’DE İLKLERE İMZA ATIYORUZ”

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise törende yaptığı açıklamada 2014 ve 2015 yıllarında ilçe genelinde 38 mahalleye MOBESE yatırımı yaptıklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi olarak ülke genelinde ilklere imza atıyoruz. Cumartesi günü sağlık konusunda ilki gerçekleştirmiştik. Şimdi de güvenlik konusunda ilke imza atıyoruz. Türkiye’de hiçbir yerde olmayan bir işe girişip ilçemizin tamamını güvenlik kameralarıyla donatıyoruz. Daha önce emniyet ile yaptığımız protokolle 42 mahallemize MOBESE takıldı. Şimdi de Jandarma  bölgesinde olan 26 mahallemize kamera takıyoruz. Daha 30 aylık bir belediye olarak 68 mahallede 593 kameralar yıl başına kadar takılmış olacak. Bu çalışmanın maliyeti 4 milyon liraya yakın. Bu kameralar sadece  takılmış olmak için konuyor. Yüz okuma ve plaka okuma gibi özellikleri mevcut. Tüm ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın güvenliği ve huzuru için çalışıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 “KAMERALAR JANDARMA GİBİ”

 İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız ise ilçe genelinde halen aktif olarak çalışan 388 kameranın 3 vardiya halinde çalışan 1164 jandarmaya eşit olduğunu ifade ederek, “Pamukkale ilçesinde takılan her MOBESE kamerası bizim için bir personel gibi. Yapılan suç analizinde ilçe genelinde bir önceki yıla göre suç oranlarında müthiş bir düşüş var. İlçe genelinde 726 olan olay sayısı 448’e 164 olan afili meçhul olay sayımız ise 47’ye düştü. Sadece Pamukkale ve Karahayıt’a kapsayan turizm bölgesinde ise 350 olan olay sayısı 118’e düşerken, 164 olan faili meçhul olay sayısı 7’ye geriledi. Pamukkale Belediyesi’nin bu katkısı bizim ve ilçe güvenliği için çok önemli” dedi. Konuşmaların ardından protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız tarafından imzalandı.

Bir önceki yazımız olan Büyükşehir Bütçe Rekoru Kırdı başlıklı makalemizde Denizli Büyükşehir Belediyesi ile DESKİ Genel Müdürlüğünün 2017 yılı bütçeleri onaylandı. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber