Sarayköy Tek Ses’ Benim Adım Türkiye’

Tarih : 13.10.2016

SARAYKÖY TEK SES OLDU “BENİM ADIM TÜRKİYE”

Sarayköy Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından 15 Temmuz Şehitleri için hazırlanan Benim Adım Türkiye adlı oyunu sahneledi.

saraykoy

Belediye Çok Amaçlı Salonu’nda sahnelenen oyunu Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi Esin Özbaş, Ak Parti Sarayköy İlçe Başkanı Mevlüt Arık ile çok sayıda vatandaş izledi.

 

Kurtuluş Savaşı esnasında ecdadımızın zor şartlar altında vatanımız için yaptığı fedakârlıkları anlatarak başlayan oyun, daha sonra 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanan olayları ve yine milletimizin devleti ve vatanı için gözünü kırpmadan canını nasıl feda ettiğini anlatarak sona erdi.  Oyun, Sarayköylüler tarafından büyük beğeni toplarken bazı izleyenlerin duygusal anlar yaşayarak ağladığı görüldü.

saraykoy-2

Gecenin sonunda İsmail Gülnar Tiyatrosu’na teşekkür eden Başkan Özbaş “Değerli hemşehrimiz İsmail Gülnar’ı ve ekibini tekrar ilçemizde ağırlamaktan ve 15 Temmuz’u anlatan bir tiyatro oyununu Denizli’de ilk defa Sarayköyümüz’de sahnelemiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu akşam bizleri çok duygulandıran, ağlatan bir oyunla sahnedeydiler. Gerek Kurtuluş Savaşı’nda gerekse de 15 Temmuz gecesi devletimizi ve milletimizi yok etmek isteyen hainlere karşı verdiğimiz mücadeleyi, birliğimizi ve kardeşliğimizi anlatan çok güzel bir oyun sahnelediler. Başta İsmail Gülnar olmak üzere İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu’nun tüm ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu güzel oyuna teşrif eden siz kıymetli hemşehrilerime de ayrıca teşekkür ediyor; bu oyun vesilesi ile bir kez daha, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimize şükran ve minnetle yad ediyorum. Rabbim milletimize böyle acıları bir daha yaşatmasın inşallah” Dedi.

 

Memleketinde oyun sahnelemekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sanat Yönetmeni İsmail Gülnar da “Burada hemşehrilerimizle bir arada olmaktan, 15 Temmuz Şehitlerimiz için hazırladığımız bu oyunu Sarayköy’de sahnelemekten dolayı çok mutlu ve gururluyum. Bizlere bu fırsatı tanıyan Sarayköy Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Çivril-Emirhisar’da alt yapı atağı başlıklı makalemizde Çivril ilçesinin Emirhisar Mahallesi'ne modern bir alt yapı sistemi kazandırmak için 20.000 metre kanalizasyon hattı ile 10.000 metre içme suyu hattı yapıyor. ve Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber