Sarayköy’de İftar

Tarih : 12.10.2016

SARAYKÖYLÜ “CAN”LAR MUHARREM İFTARINDA BULUŞTU

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede yaşayan Alevi vatandaşlar ile Geleneksel Muharrem İftarı’nda bir araya geldi. Sarayköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen iftar yemeği Güzelköy’den gelen Günay Derviş Kalkan Hoca’nın okuduğu dua ve şiirler ile başladı.

ahmet-baskan

İftara katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Özbaş “Artık geleneksel hale getirdiğimiz Muharrem iftarında siz değerli dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün burada oruçlarımızla birlikte gönüllerimizi de açıyor, birliğimizi ve kardeşliğimizi bir kez daha gür bir şekilde haykırıyoruz. Bu sofra ayrılıkların, anlaşmazlıkların sona erdiği sofradır. Bu sofra aynı acıları yaşayan, aynı hüzünle yoğrulan insanların buluştuğu sofradır. Bu sofra tıpkı Kerbela’da olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi dini, vatanı ve milleti için canını feda etmeye hazır kahramanların buluştuğu sofradır. Bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde bugün huzur içerisinde, al bayrağımızın altında oruçlarımızı açıyor, hür bir şekilde ibadet ediyoruz. Kerbela’da yaşanan acılar da bu birliğimizin bir parçasıdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in göz bebeği Hz. Hüseyin Efendimizin ve ailesinin şehit edilmesi tüm İslam âlemini tarif edilmez derin acılara boğmuştur.

saraykoyİslamiyet’in büyük önderlerimin bu mücadelesi ve şahadetleri, günümüze kadar gelen hak ve batıl savaşında en önemli örnek olarak durmaktadır. Ben bu anlamlı buluşma vesile ile başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V), Hz. Ali Efendimiz, Hz. Hüseyin Efendimiz ve Hz. Hasan Efendimiz olmak üzere tüm Ehli Beytimizi ve şehitlerimizi rahmetle ve büyük bir özlemle anıyor, bu iftar yemeğimizin hayırlara vesile olmasını ve yapmış olduğumuz ibadetlerin kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Aqua Mall’de Gripin Konseri başlıklı makalemizde Aqua City Denizli’, Aqua Mall Alışveriş Merkezi ve pop-rock grubu Gripin konseri hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber