“Satın almayın sahiplenin”

Tarih : 17.08.2016

Sokak hayvanlarına yönelik yaptığı projelerle Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nin “Satın almayın sahiplenin” sloganıyla başlattığı kampanya ile 2016 yılında 550 sokak hayvanı sahiplendirildi.

 zolan mn

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nin sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği 2016 yılının ilk 8 aylık döneminde, 2314 sokak hayvanını aşıladı. Aynı dönem içerisinde 1998 sokak hayvanı ise kısırlaştırma ve çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle ameliyat edildi. Saat 17.00’den sonra icapçı veteriner hekimlerin acil durumlarda hizmet verdiği Sokak Hayvanları Kliniği, bugüne kadar birçok sokak hayvanının da hayatını kurtardı.

Özel mamalar hazırlanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nin bu yıl en büyük ilgiyi çeken uygulaması ise “Satın almayın sahiplenin” sloganıyla başlattığı kampanyası oldu. Kampanya ile 2016 yılı başından bugüne kadar 550 sokak hayvanı sahiplendirilerek bir yuvaya kavuşturuldu. Bakıma muhtaç sokak hayvanlarının götürüldüğü Denizli Büyükşehir Belediyesi Beslenme Odağı’nda ise yaklaşık 400 sokak köpeğinin gıda ihtiyaçları giderilip bakımları da yapılıyor. Buradaki hayvanlar özel olarak hazırlanan mamalarla beslenirken, muayene ve tedavileri ise rutin olarak veteriner hekimler tarafından gerçekleştiriliyor.

 hayvanlar

Çok daha modern şartlar sağlanacak

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sokak Hayvanları Kliniği’nin yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olarak gösterildiğini belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm canlılara, doğaya ve çevreye sahip çıktığını vurgulayan Başkan Zolan, 121 Dev Proje kapsamında Türkiye’nin en büyük sokak hayvanı barınma ve rehabilitasyon merkezini inşa edeceklerini hatırlattı. Başkan Zolan, proje ile sokak hayvanlarının çok daha modern şartlarda bakım, tedavi ve rehabilitasyonlarının yapılacağını kaydetti.

 

 

Bir önceki yazımız olan İFLAS ERTELEME ALMAK ZORLAŞTI   başlıklı makalemizde Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve OHAL süresi boyunca iflas ertelemenin yasaklanmış olması hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber