Sevgi Eli Yaraları Sarıyor

Tarih : 21.10.2016

Sevgi Eli, yaraları sarmaya devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Buldan ilçesinin Kovanoluk Mahallesi’nde bir süre önce çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen Abalı ailesinin imdadına koştu.
16666

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında köprü olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Buldan ilçesinin Kovanoluk Mahallesi’nde çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen Abalı ailesinin yardımına koştu. Geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen talihsiz olayda Abalı ailesinin evi, elektrik kontağından çıkan yangın sonucu küle döndü. Olayın ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile koordineli bir çalışma yürüten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli; 7,11 ve 21 yaşlarında 3 çocuğu olan Rafet-Birgül Abalı çiftine sahip çıktı. Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan ve bir oğulları askerde olan Abalı çiftinin imdadına koşan Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, yangında kullanılmaz hale gelen evlerinin tüm eşyalarını yenilemek için harekete geçti.

Küçük Gizem’den Sevgi Eli’ne teşekkür

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Sorumlusu Selma Yıldız, Kovanoluk Mahallesi Muhtarı Metin Özmen ile birlikte afetzede aileyi ziyaret etti. Yeni eşyalar ziyaret esnasında Sevgi Eli ekipleri tarafından tek tek döşenirken, Abalı ailesinin yaşadığı sevinç görülmeye değerdi. Ailenin ortanca çocuğu 12 yaşındaki Gizem, televizyon programlarında evinin yenilenmesinin hayalini kurduğunu belirtirken, hayalini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerine teşekkür etti. Abalı çifti de zor günlerinde yardımlarına koşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sevgi Eli ekiplerine hayır dualarında bulundu.

“Dertlere derman olmak için çalışıyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli’nin afetzedeler, kazazedeler ve ihtiyaç sahipleri için yardım elini her koşulda uzattığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Afetlerin, kazaların yaşanmaması en büyük arzumuz. Ancak bu gibi acı olaylarda mağdur vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için çalışıyoruz. Yeter ki can kaybı olmasın. Maddi kaybın telafisi var. Ailemize büyük geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Çin Radyosunu Ziyaret Ettiler başlıklı makalemizde Çin Uluslararası Radyosu'nu (CRI) ziyaret etti., Çin'in başkenti Beijing'de yer alan CRI binasındaki sergi salonunu gezen heyet ve gazeteci ve araştırmacıların bulunduğu heyet hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber