SPECT /BT CİHAZI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Tarih : 15.08.2016

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Denizli Devlet Hastanesi Nükleer Tıp Merkezi’nde, Türkiye’de kamu hastanelerinde nadir bulunan ve özelikle kalp ve kanser hastalıklarının erken teşhisinde ve tedavinin yönetilmesinde katkı sağlayan SPECT /BT cihazı kurularak hizmet vermeye başladı.

 HABER

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sağlık tesislerine yapılan yatırımlar devam ediyor. Özellikle Eğitim ve Araştırma hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinde sunulmakta olan özellikli sağlık hizmetleri Denizli Devlet Hastanesinde de kapsamı genişletilerek sunulmaktadır. Mevcutta bu kapsamda bulunan Radyoterapi, PET/CT vb. yatırımlara son olarak Denizli Devlet Hastanesi Nükleer Tıp Merkezi’ne normal Nükleer Tıp görüntüleme cihazlarında ortaya çıkan teşhis koyma zorluluğunu ortadan kaldıran SPECT/BT cihazı eklenmiştir.

 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk Nükleer Tıp Merkezi’ni ziyaret ederek SPECT/BT cihazını yerinde inceledi ve Nükleer Tıp uzmanlarından bilgi aldı. Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Sadık Ergür de SPECT/BT cihazının özelliklerinden ve hastaya sağladığı avantajlarından bahsetti. Ergür: “SPECT/BT cihazı geleneksel nükleer tıp testlerinde yaşanan teşhis zorluklarını ortadan kaldırmaktadır.  Testleri yarı zamanlı veya düşük radyasyon dozunda yapabilmektedir. Özellikle ağrı, uzun süreli düz yatamama gibi sorun yaşayan hastaların testleri daha kısa sürede tamamlayarak hastanın teste uyumu kolaylaştırmaktadır. Hastanın test esnasında yaşadığı sıkıntıyı en aza indirmektedir. Bununla birlikte gün içerisinde test yapılabilecek hasta sayısı da artabilmektedir.  Düşük radyasyon dozunda çekim yapılabilecek Nükleer Tıp testlerinde de hem hastanın hem de çalışanların daha düşük dozda radyasyona maruz kalmaları sağlanarak radyasyon güvenliğini, hasta ve çalışan güvenliğini iyileştirilmektedir ve radyoaktif madde tasarrufu sağlanmaktadır” dedi.

HABER 2

 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk SPECT/BT cihazıyla hastalıklara erken tanı konularak çözüm odaklı sonuç elde edilebileceğini söyledi. Cihazla birlikte özellikle kardiyolojik, onkolojik, endokrinolojik ve ortopedik hastalıkların teşhisinde önemli avantajlar sağlanacağını belirten Öztürk şöyle devam etti: “Son yıllarda kalp ve kanser vakalarının görülme sıklığı giderek artmakta ve her iki hastalık grubunda da erken teşhisin önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Denizli Devlet Hastanesi’ne almış olduğumuz SPECT/BT cihazıyla özellikle kalp damar hastalıklarında etkili, kolay, doğruluk oranı çok yüksek olan tarama yöntemini birliğimize kazandırdık. Kalp damar hastalıklarının teşhisinde şüpheli efor testi ile karşılaşılan, efor testi yapamayan yada kalp damar hastalıkları ile ilgili yüksek risk grubunda bulunan hastalarımızın değerlendirilmesinde bu cihaz ile ilimizin önemli bir sorununu çözmüş olacağız. Bununla birlikte SPECT/BT cihazıyla kanser hastalıklarında, böbrek hastalıklarında, kemik ve eklem hastalıklarında, guatr hastalıkları başta olmak üzere çok sayıda sağlık sorununda teşhis ve hastalığın tedavisinin yönlendirilmesinde kolaylıklar sağlanacak. Cihazın ilimize kazandırılmasını sağlayan Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’a, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan’a, sağlık konusunda ilimize yapılan tüm yatırımlarda desteğini esirgemeyen Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye ve Denizli Milletvekillerine teşekkür ederim” dedi.

Bir önceki yazımız olan MERKEZEFENDİ'DEN ANLAMLI SERGİ başlıklı makalemizde merkezefendi belediye başkanı muhammet subaşıoğlu ve Merkezefendi Belediyesi Tarihe Tanıklık Eden Fotoğrafları Sergileyecek… hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber