TAŞTAN’dan Eğitime Destek

Tarih : 10.11.2016
Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’na Bir Tuğla Daha
Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için hayırsever katkısı devam ediyor. Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan okulun yapımı için 100 bin lira yardımda bulundu.
22222
 
Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan katıldı.
Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Bir protokolü daha imzalamak için tekrar bir aradayız. ‘Bir tuğlada bizim olsun’ diye başlatılan ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılacak olan okula bugün Öztürk Taştan Beyin katkısına ilişkin protokolü imzalayacağız. Öztürk Bey daha önce yapılan Hayırseverler Okuluna da aynı şekilde katkıda bulunmuştu. Bugün de yaptırılacak olan okula 100 bin lira katkı sağlayacaklar. Bilindiği gibi hayırseverlerimizden ayrı ayrı 100’er bin lira alarak yeni bir okul yaptıralım demiştik. Tek başına okul yaptıran hayırseverlerimiz de var. Her bir okulun maliyeti malum.  Ama biz de eğitimde varız diyen ancak tek başına değil de birlikte yapalım diyen hayırseverlerimizi bir araya getirerek yaptığımız okullar bunlar. Bu çerçevede Öztürk Beye de teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırları örnek olur, diğer hayırseverlimizi de harekete geçirir. Ailesine de bu kültür yerleşir, yeni nesilleri de bu hayırları devam ettirirler. Eğitimdeki ihtiyaçlarımızın giderilmesi de sağlanmış olur. Tam gün eğitime geçebilmemiz için 400’ün üzerinde derslik açığımız var. Bu anlamda Hayırsever İşadamımız Orhan Abalıoğlu’nun yaptıracağı 4 okuldan ikisinde ihaleye çıktık. İkisi de peyder pey devam ediyor. Kaba inşaatı yapılmış geri kalanı tamamlanmak üzere olan okullardan. Onlar da bittiği zaman ciddi manada ihtiyacımız giderilmiş olacak. Okullarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
111
Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan tarafından imzalandı.
Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul; 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak. Okulun yapımı için hayırseverlerimiz 100 bin lira katkıda bulunuyor. 

Bir önceki yazımız olan Ekonomi Bakanlığı Bütçesi Onaylandı başlıklı makalemizde ekonomi bakanı nihat zeybekci ve Ekonomi Bakanlığının 2017 yılı bütçesi Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber