TİN : Avrupa Kaybeder

Tarih : 12.10.2016

AK Partili Şahin Tin, Brüksel ve Tataristan Temaslarını Değerlendirdi.

 Milletvekili Tin: “Türkiye’ye kör bakan Avrupa kaybeder!”

 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile gerçekleştirdiği Brüksel ve Tataristan temasları için “Türkiye, dost ülkedir. Seveni çok, çevresi geniş güçlü bir ülkedir. Bunu anlamazdan gelip kör bir tavır takınan Avrupa, bu anlamsız tutumu yüzünden her an kaybetmektedir. Bu gezimiz de işte bu anlamda son derece mesaj yüklü olmuştur” dedi.

tin

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte gerçekleştirdiği Brüksel ve Tataristan temaslarını değerlendirdi. Ülkeler arası ticari ve siyasi gelişmeler bakımından bu ziyaretin son derece önemli olduğunu ifade eden Milletvekili Tin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte gittiği Brüksel’de, Türkiye’yi ve 15 Temmuz’da yaşananları anlattıklarını söyledi. Milletvekili Şahin Tin, “Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile birlikte Brüksel’de ve Tataristan’da son derece verimli temaslarda bulunduk. Brüksel temaslarımızda ticari, ekonomik ve siyasi anlamda üst düzey devlet yetkileriyle istişarelerde ve paylaşımlarda bulunmanın yanı sıra Türkiye’nin sivil demokrasi zaferi ile Türkiye ekonomisinin yaşanan 15 Temmuz darbe sürecinin hemen ardından tüm olumsuz şartlar ve gelişmelere rağmen dimdik sağlam bir şekilde durduğunu birçok ortamda kamuoyuna aktarma fırsatını bulduk” dedi.
11111111111

Türkiye, Avrupa’ya Verdiği Her Sözü Tuttu!

 Brüksel temaslarının Türkiye’nin ekonomik anlamda hazırlık dönemi olarak dizayn edildiği bir antlaşma olan Gümrük Birliği Antlaşması’nın karşılıklı olarak canlandırılması konusunda son derece önemli bir adım olduğuna da dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye, Avrupa’yla karşılıklı olarak attığı tüm imzaların her zaman arkasında durdu. Ancak Avrupa bu konuda tek taraflı anlam verilemeyen bir duruş sergilemeyi tercih etti. Türkiye, oyalanacak ve sıradan sözlerle avutulacak bir ülke değildir. Avrupa, bu durumu görmek zorunda. Bunun için Gümrük Birliği antlaşmasının genişletilerek birçok alanda yeniden güncellenmesi ve harekete geçirilmesi ile Türkiye’nin de aktif rol aldığı bir sürece girilmesi bakımından bu ziyaret daha da büyük bir anlam kazandı. Sayın Bakanımızın da görüşmelerde belirttiği gibi Türkiye Dünya’nın en büyük 18’inci ülkesi. Dünya’nın en hızlı büyüyen ülkelerinden de biri. 2008’deki global krizden sonra Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde çalışan sayısı 4 milyon azalırken, Türkiye’de ise 7 milyon arttı. Bu ve benzeri göstergeler, Avrupa’nın da artık Türkiye’ye karşı sorumluluklarını yerine getirmesini zorunlu kılacaktır” dedi.

 Türkiye’nin Gönül Coğrafyası Çok Büyük!

 Türkiye için önemli olanın Avrupa Birliğinde yer almak olmadığını, yaşam standartlarını Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin de üstüne taşımak olduğunu belirten Milletvekili Tin, “Türkiye seveni çok, çevresi geniş güçlü bir ülkedir. Türkiye’nin gönül coğrafyası son derece büyüktür. Çünkü Türkiye dost bir ülkedir. Türkiye, nerede bir mazlum varsa oraya yardım için el uzatan bir ülkedir. Türkiye’nin bu cesur ve net duruşunu anlamama konusunda kör bir tavır takınan Avrupa, bu vurdumduymaz tutumuyla her an kaybetmektedir. Bu gezimiz bu anlamda son derece mesaj yüklüdür. Brüksel’in ardından Tataristan’a gerçekleştirdiğimiz ziyarette en üst düzeyde karşılanmak da ülkemizin gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Tataristan’daki temaslarımızda Türkiye’nin Dünya pazarında büyük yatırımlar yaptığına bir kez daha müşahede ettik. Fabrika açılışlarında Sayın Bakanımızın da özellikle belirttiği gibi Türkiye sadece ülkesinde değil dünya ülkelerinde de istihdam sağlamakta, üretim yapmakta ve ciddi oranlarda yatırımlar yapan büyük bir ülke konumundadır. Ülkemizle karşılıklı olarak yatırımların sürekli arttığı Tataristan’da bundan sonrada planlanan yeni yatırımlara yönelik hükümetimizin ve Tataristan’ın desteğinin devam edecek olması da iki ülke açısından son derece sevindiricidir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Amatör Spor Haftası Başladı başlıklı makalemizde 10-16 Ekim 2016 tarihlerinde ve Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde tüm yurtta Amatör Spor Haftası kutlanıyor. hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber