TİN’DEN SUÇ DUYURUSU

Tarih : 29.07.2016

“Üyesi olduğum TBMM’ye saldırdılar” dedi ve suç duyurusunda bulundu

TİN’DEN GÜLEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Fetullah Gülen ve darbe girişimine katılanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Şahin Tin, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’e verdiği dilekçede, Fetullahçı Terör Örgütü’nün, üyesi olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya kalkıştığını belirterek, “Darbecilerin bu eyleminden dolayı, T.B.M.M’nin onurlu bir üyesi olarak, doğrudan mağduriyet yaşayan şahsım ve temsil ettiğim milletim adına cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

29.07.2016 Savcılık Suç Duyurusu

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, darbe girişiminin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve bu meclisin onurlu bir üyesi olarak şahsını da hedef aldığını belirterek, Fetullahçı Terör örgütü lideri Fetullah Gülen ve darbe girişimine katılanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şahin Tin, Denizli Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i ziyaret ederek, bizzat verdiği dilekçesinde Fetullah Gülen ve darbe girişimine karışanların Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezalandırılması için soruşturma yapılıp haklarında kamu davası açılmasını istedi.

“ANAYASAL DÜZENİ YIKMAYA KALKIŞTILAR”

Milletvekili Şahin Tin, darbecilerin Anayasal düzenin tüm kurumlarını ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu kurumların başındaki isimleri ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiklerine vurgu yaptı.

Şahin Tin, “15 Temmuz 2016 gecesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yerleşmiş Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup terörist, örgüt liderinin emir ve talimatı ile kapsamlı ve organize bir darbe girişiminde bulunmuştur. Halk nezdinde bir karşılığı olmayan, demokratik yollarla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanını, hükümeti ve parlamentoyu devre dışı bırakarak, kendi iradesini ülkeye egemen kılmak amacıyla şiddet, adam öldürme, baskı ve tehdit yöntemlerinin her türlüsünü devreye sokan bu terörist grup; başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyerek Türkiye Cumhuriyetinin hâkimiyetini kontrol altına almak, halkımızın sivil direnişini silah zoruyla engellemek, medya organlarını baskıyla denetim altına alarak kendi gayrimeşruluğunu örtbas etmek, Türkiye Büyük Millet Meclisini ve devletin stratejik kurumlarını saldırı yoluyla ele geçirerek iradesini zorla tesis etmek amacıyla hareket etmişlerdir.  Ancak Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Hükümetimiz, emniyet teşkilatımız, darbecilere katılmamış TSK mensuplarımız ve aziz milletimizle birlikte bu hain teşebbüs püskürtülmüştür. Bir süre önce Milli Güvenlik Kurulu kararıyla ve hukuk zemininde Paralel Devlet Yapılanması adıyla terör örgütü olarak kabul edilen ve çeşitli tedbirler alınan bu yapının Türk Silahlı Kuvvetleri ile sair kamu kurum ve kuruluşları içerisinde organize olmuş üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na karşı suikast, darbeye karşı çıkanlar için öldürme dahil korku ve panik yaratarak yol kesme, ulaşıma ve iletişime mani olma maksatlı saldırı, darbeye meydan okuyarak çalışmaya başlayan milletin iradesinin tecellîgâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisini uçak ve helikopterlerle bombalama ve ateş altına alma, devleti, ordusunu ve kurumlarını temsil eden ve terörist saldırılara karşı koyacak stratejik öneme haiz birimlere karşı da silahlı saldırı gibi terör eylemlerinde bulunmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu saldırıları gerçekleştiren FETÖ/PDY üyesi teröristler, asker, polis ve sivil olmak üzere 245 (şu an itibariyle) vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, iki binin üzerinde vatandaşımızın ise yaralanmasına sebep olmuştur” dedi.

“BEN DE DARBE GİRİŞİMİNİN MAĞDURUYUM”

Darbecilerin başarılı olmaları halinde, üyesi olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni feshetme kararlılığında olduklarını belirten Şahin Tin, dilekçesini şu ifadelerle tamamladı:

“Kendilerine Yurtta Sulh Konseyi adını veren bu terörist cunta grubu, darbe girişiminin başarıya ulaşması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin feshine karar vermiştir. Darbecilerin bu eyleminden dolayı, T.B.M.M’nin onurlu bir üyesi olarak ben de doğrudan mağduriyet yaşadım. Milli iradeye karşı yapılan bu alçak darbe girişimi sırasında her ne kadar şahsen T.B.M.M içinde bulunmasam da seçilmiş Milletvekili sıfatımla ve sıradan bir vatandaş olarak bu eylemler sebebiyle mağdur oldum. Sonuç olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devletine bu zilleti yaşatan şüphelilerden şikayetçi olmak ve darbe girişimine karışan tüm şahısların cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması için Sayın Başsavcılığınıza başvurma zorunluluğumuz hasıl olmuştur.”

“ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN”

Şahin Tin, dilekçesini Başsavcı Alper’e teslim ettikten sonra, Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi büyük bir badire atlattığını, milletin ferasetiyle hainlerin emellerine ulaşamadıklarını belirterek, “Allah, ülkemize bir daha bunları yaşatmasın. Biz bu hainlerden Türk adaletinin hesap soracağına inanıyoruz” dedi.

“HALKIMIZ ADALETE GÜVENSİN”

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper de, Cumhuriyet Savcılarının ve hakimlerinin birçok soruşturma yürüttüğünü belirterek, “Sayın Milletvekilimizin suç duyurusunu da işleme koyacağız. Halkımızın adalete güvenmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan  “Kurtuluş Savaşı verdik” başlıklı makalemizde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, demokrasi şöleni sürüyor ve zolan sarayköye gitti hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber