Trafik Denetimleri Artıyor

Tarih : 12.10.2016

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 03-09 Ekim 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (11.296) araç kontrol edilmiştir.trafik denetim  Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden   Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi :

Bu kontroller sonucunda;

Hız ihlalinden.Kırmızı ışık ihlalinden, Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,Emniyet kemeri ve kask takmamak,Alkollü olarak araç kullanmak, Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,

Görüşü engelleyici eşya, süs , Muayenesiz araç kullanmak,Durak harici ve fazla yolcu almaktan,Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj), Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 03-09 Ekim 2016 tarihleri arasında toplam (25) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

03-09 Ekim 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (35) Yaralamalı kaza ve (43) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (78) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, İzmir Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

            Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler ile ilgili olarak, müdürlüğümüzce 03-09 Ekim 2016 tarihleri arasında, (106) Okul Servis aracı yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai işlem uygulanmıştır.

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

03-09 Ekim 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (16) Yaralamalı kaza ve (7) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (23) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak “Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için” denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

                 

Bir önceki yazımız olan Bakandan Önemli Açıklamalar başlıklı makalemizde çok önemli açıklamalarda bulundu. ve ekonomi bakanı nihat zeybekci hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber