Zolan’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Tarih : 03.12.2016

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, her türlü olanak ile engelli kardeşlerimizin önünü açarak, onların toplum içerisinde daha söz sahibi daha üretken daha çalışan ve daha sosyal bireyler olmaları hedefiyle projelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Osman Zolan

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük sorumluluklarından bir tanesinin, engellilerin hassasiyetlerini anlamak, sorunları için çözüm üretmek olduğunu belirten Başkan Zolan, “Nüfusumuzun yüzde 10’unu oluşturan engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun en özel değerlerinden bir tanesini teşkil etmektedir. Çağdaş uygarlık düzeyinde olan bir ülkenin en önemli niteliklerinden bir tanesi engelli vatandaşlarına sunduğu imkanlar ve sağladığı fırsat eşitliğidir” dedi.

Toplumdaki her kesimin daima bu farkındalıkla hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Zolan, “Engelli vatandaşlarımız için Denizlimizde birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Onların, diğer vatandaşlarımıza göre hayatta aşmaları gereken bir fazla zorluk olduğu bilinciyle çalışarak, her alanda pozitif ayrımcılık sağlıyoruz. Projelerimizle engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmanın yanı sıra, onları sosyal ve kültürel yaşam ile çalışma hayatında daha etkin hale getiriyoruz. Her türlü olanak ile engelli kardeşlerimizin önünü açarak, onların toplum içerisinde daha söz sahibi daha üretken daha çalışan ve daha sosyal bireyler olmaları hedefiyle projelerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Engelin yalnızca fikirlerde olduğunu dile getiren Başkan Osman Zolan, engelli kardeşlerimizin fiziksel ve zihinsel olarak sosyal hayata olan aidiyetlerinin artması en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda şehrimizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın sesi olan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisimiz ile birlikte sorunları çözmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimin Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan N’OLCEK MEMLEKETİN ‘’O HAL’İ başlıklı makalemizde CHP Merkezefendi İlçe Örgütü Basın ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı PSİKOLOG Neriman Ersoy iktidarı eleştiren bir basın toplantısı yaptı ve şu açıklamalarda bulundu: hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Denizli Teröre Karşı

Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI DAVET...

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen saldırıda...

“Kandiller insanlığa mesajdır”

“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Denizli Teröre Karşı
Denizli Teröre KarşıDENİZLİ BEŞİKTAŞ’LILAR DERNEĞİ  TÜM TAKIM TARAFTARLARINI...
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ
POLİSLERE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstanbul’da meydana gelen...
“Kandiller insanlığa mesajdır”
“Kandiller insanlığa mesajdır”Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mevlit Kandili dolayısıyla...
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da...
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİ
Hz. PEYGAMBER YOL GÖSTERDİMevlid Kandili sebebiyle bir açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar

denizli web tasarım - denizli haber